Prijava

Beograd 2009

PRVA ZMAGA V MODRI SKUPINI

Težka tekma proti  razigranim Ljubljančankam

ŽOK Braslovče : UOK Vital Ljubljana – 3:1 (18:25, 25:17, 25:23, 25:20) ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Zbičajnik 4, Turnšek, Podbregar, Rituper 0, Vovk 5, Jerman (L), Muhovic 0, Markovič 23, Mihevc 10, Marovt, Mihalinec 24, Hribernik 7, Praunseis.

Statistika: točke s servisi - Braslovče 9, Vital 12; zgrešeni servisi - Braslovče 12, Vital 4; sprejem servisa - Braslovče 60% (#9%), Vital 49% (#9%); zgrešeni sprejemi - Braslovče 12, Vital 8; napad - Braslovče 52%, Vital 41%; blok - Braslovče 10, Vital 10.

Po uvodnem porazu v prvem krogu modre skupine proti Go Volley-u, so bile v igri še kako pomembne tri točke. Braslovčanke, ki so pred nekaj dnevi osvojile mladinski državni naslov so samo srečanje pričele slabo. Vitalovke so hitro prevzele vodstvo in na krilih Mijočove, Vogričeve in Pavičeve uspešno prebijale domačo obrambo, ki nikakor ni delovala, kar lahko trdimo tudi za igro v bloku. Ob drugem tehničnem odmoru so gostje iz prestolnice vodile s 13:16 in do konca niza razliko samo še povečevale. Domačinke so obstale in opazovale borbeno in učinkovito igro Ljubljančank, ki so niz zaključile pri rezultatu 18:25.

Da tako ne bo šlo naprej, so se dekleta zavedala ob menjavi igrišč in drugi niz pričela povsem drugače, kar pričajo tudi delni izidi ob prekinitvah - 8:4 pri prvem tehničnem odmoru in celo 16:5 pri drugem. V tem delu igre je Vitalov sprejem s svojimi natančnimi začetnimi udarci v velike težava spravljala razigrana Katja Mihevc. Napadalki Mihalinčeva in Markovičeva, ki je tokrat nastopala z vročino, sta ob tem uspešno zaključevali napade. Ljubljančanke so bile v delu igre praktično brez prave moči, kar priča delni izid 21:7. Takrat se je v igri domačink nekaj zaustavilo, popolnoma je odpovedal sprejem začetnega udarca in Ljubljančanke so s pridom pridobivale točko za točko, a kaj več kot končni izid 25:17 jim uspelo pridobiti.

Tretji niz je bil na začetku zelo izenačen. Vitalovke so povedle, a je uspelo domačinkam rezultat izenačiti na šesti točki. Po zaslugi razigrane Mijočeve in Vogričeve so na prvi tehnični odmor odšle gostje z dvema točkama prednosti. Zbičajnikova in soigralke so se zavedale, da bo potrebno za končno zmago zaigrati nekoliko bolje in to jim je v drugi polovici niza tudi uspelo. Nekaj več igre na centru tako z Mihevčevo in Hribernikovo je omogočilo Markovičevi in Mihalinčevi, da sta še učinkoviteje napadale. Izid je bil že 21:15. Ko je bilo potrebno ob zaključku niza zaigrati na vse ali nič, so domačinke ponovno odpovedale na sprejemu servisa in Ljubljančanke so se nevarno približale na 23:21 in v končnici uspele izid izenačiti. Domače so znale zaigrati zbrano in predvsem modro ter dobile niz na razliko.

Tudi četrti niz je bil na začetku poponoma enak tretjemu. Gostje iz Ljubljane so pričele silovito in ob tehničnem odmoru tudi tokrat vodile z 7:8. Slika se je povsem obrnila v drugem delu niza in Braslovčanke so ob drugem tehničnem odmoru že vodile s 16:13. Dobri začetni udarci, nekaj uspešnih blokov Ane Marije Vovk in učinkovita igra na mreži so pripomogli k temu, da so domačinke visoko povedle z 21:16. Gostjam je sicer uspelo doseči nekaj točk, a je bila razlika prevelika, kar so domačinke s pridom izkoristile in zaključile niz in tekmo v svojo korist.

Zoran Jerončič: ''Ne igrati dobro in zmagati je vsekakor velika pozitivna točka današnje tekme. Naš cilj je bil osvojiti tri zelo pomembne točke in to smo z velikim trudom tudi dosegli. Morda smo bile igralke še vedno pod vplivom nedeljskega slavja, za kar moram vsem igralkam ponovno čestitati, a ob enem se je potrebno zavedati, da so tekme v modri skupni za prvaka tudi zahtevne in jih je potrebno vzeti z vso resnostjo in koncentracijo, česar pa danes nismo storili. Kot rečeno, na koncu šteje zmaga in osvojene tri točke. Do tekme v Kopru bo potrebno kaj postoriti, predvsem pa si bomo morali naliti čistega vina in določene tehnične problematike tudi razvozlati, če želimo doseči zastavljene cilje. Vsekakor s samo tekmo in potekom le te nisem zadovoljen in mislim, da tako razmišljajo tudi igralke. Časa ni veliko, že v sredo igramo v Kopru proti močni ekipi Luke Koper.''

ŽOK Braslovče : UOK Vital Ljubljana – 3:1 (18:25, 25:17, 25:23, 25:20)