Beograd 2009

DOMAČINKE DVA NIZA ODLIČNO PARIRALE CALCITOVKAM

Po prvi tekmi povratnega dela 1 DOL Slovenije
1982031 1118055131540576 3800981723791678112 n 12278893 1117927424886680 461346419542707746 n

Braslovče : Calcit Ljubljana - 0:3 (23:25, 14:25, 23:25) Braslovče: Mihalinec 6, Mihevc 4, Bednjanič (L), Žnidar 8, Markovič 9, Hribernik 4, Raković 1, Vodlan 3, Muhovic 0, Anzelc 0, Podbregar, Rituper, Praunseis, Marovt.

Statistika: napad - 29%, sprejem servisa - # 43%, +18 %; napake na sprejemu - 4,blok točke -4, točke s servisom - 5; napake serv. - 7.

Domačinke so z velikim pričakovanjem nastopile proti močni ekipi Calcita iz Ljubljane, ki trenutno zaseda drugo mesto na lestvici in ob tem nastopa tudi v Ligi prvakinj. Dejstvo, da so Ljubljančanke doživele drugi prvenstveni poraz v Novi Gorici in pred dnevi izgubile tudi v Ligi prvakinj, je bilo pričakovati, da bodo v Braslovče prišle zato, da zacelijo ''rane'' in ponovno pridobijo na samozavesti.

Že uvodni niz je pokazal, da bo srečanje izenačeno in želja na obeh straneh je bila ista - zmaga je to kar šteje. Do prvega tehničnega odmora je bilo srečanje izenačeno, nekaj napak domačih je prišlo ob nepravem času in Ljubljančanke so pobegnile za pet točk in rezultat je bil pri drugem tehničnem odmoru že 11:16.. A se domačinke niso predale in zaigrale na višjem nivoju. Predvsem je uspelo nekaj odličnih napadov Hribernikove ter Žnidarjeve in domačinke so se približale na vsega dve točki. Vendar je v zaključku niza, ko so bile Braslovčanke v naletu, prišla do izraza izkušenost gostij in niz je pripadale odbojkaricam Calcita.

V drugem nizu smo gledali manj kvalitetno igro predvsem na strani domačink, ki so dovolile, da so gostje takoj na začetku visoko povedle 5:8 in celo 9:16. Trener domačink se je odločila za dvojno menjavo. Podajalko Rakovićevo je zamenjala druga korektorica Iza Vodlan (še kadetinja), na mesto Nike Markovič pa je vstopila mlada nadarjena organizatorka igre Angelika Anzelc. Po začetni tremi sta se novi igralki znašli in Vodlanova je uspešno zaključila kar nekaj napadov. Razlika je bila le prevelika za ekipo kot je Calcit in domačinke se niso mogle rezultatsko približati.

V tretjem nizu smo gledali povsem izenačeno igro . Domačinke so bile vse do 11 točke v velikem vodstvu (8:3 in tudi 11:7), a so v tem delu niza domačinke napravile kakšno napako preveč in Calcit je dosegel delni izid 5:0, kar je bilo odločilno. Kljub temu so Braslovčanke na odmor odšle z minimalno prednostjo 16:15. Gostje so izkoristile nezbranost domačink, predvsem v obrambi in tudi delno v bloku, ter ponovno visoko povedle. Mlade Braslovčanke se niso predale, zaigrale so kot prerojene in uspele niz izenačiti na 23. točki. A to je bilo tudi vse, niz (in tako tudi tekma) je zasluženo pripadel izkušenejšim gostjam iz Ljubljane.

Zoran Jerončič: ''Po ponovni vrnitvi v Braslovče sem z ekipo delal le nekaj dni, zato sem lahko s prikazano igro v dveh nizih zelo zadovoljen. Z malo več prisebnosti v ključnih trenutkih omenjenih nizov bi lahko vsaj eden pripadel naši ekipi. Zadovoljen sem s sprejemom začetnih udarcev, kar je seveda ključnega pomena za nadaljevanje prvenstva. Nekoliko smo "šepali " v napadu, kljub temu da je bil sprejem soliden. Tudi igra v bloku ni bila na najvišjem nivoju, čeprav smo se v določenih delih tekme dotaknili velikega števila žog, kar nam je omogočilo ponoven napad. Strokovno ekipo in igralke čaka še kar veliko dela, a časa ni na pretek. Predvsem moramo izboljšati organizacijo igre v nekaterih ključnih segmentih. Tega so se igralke že v sredi srečanja zavedale, kar je seveda dober signal za naprej. Čestital bi ekipi za pristop in veliko želje po zmagi. Ne morem mimo tega, da se ne bi zahvalil našim zvestim navijačem za spodbujanje in podporo na vseh področjih.''