ZLATA VREDNE TOČKE Z GOSTOVANJA

Zaslužena zmaga na zahtevnem gostovanju v Prekmurju
12346532 1121729471173142 6525146017065647654 n 12308363 10204699079428801 4853963239597489009 n
Kema Puconci : ŽOK Braslovče - 0:3 (18:25, 13:25, 15:25)

ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Žnidar 3, Mihalinec 10, Markovič 8, Mihev...c 9, Hribernik 8. Anzelc, Podbregar 0, Marovt (L2), Rituper 0, Vodlan 0, Raković 2, Muhovic 2, Praunseis. Statistika: točke s servisi - 7, napake s servisi - 10, sprejem servisa - #83%, napake na sprejemu - 2, napad - 26 %, točke z blokom – 10

Na težko gostovanje v oddaljeno Prekmurje so se Braslovčanke podale z zmernim optimizmom, ki jih je navdajal po dveh solidnih nastopih proti Calcitu iz Ljubljene. Zavedale so se, da bodo domačinke iskale prepotrebne točke za preboj v modro skupino. Da je šlo za težko tekmo priča dejstvo, da so varovanke domačega trenerja Bojana Novaka na vsaki tekmi nasprotnicam odščipnile vsaj niz, kar jim ni uspelo le proti Mariborčankam. Pomembnosti tekme so se še kako zavedale gostje in od samega začetka srečanja zaigrale zbrano in predvsem z veliko željo po zmagi, ki jim bi odprla pot v modro skupino. Pri Mihalinčevi in soigralkah je teklo vse kot namazno, kar pričajo delni izidi 2:8 in 11.16 ob drugem tehničnem odmoru. Soliden sprejem in temu primerni uspešni napadi so se kar vrstili in domača vrsta je bila vsaj v prvem nizu praktično brez moči, kar priča tudi izid 14:21. Ta niz so gostje z veliko zagnanostjo tudi zaključile.

Drugi niz so bolje pričele domačinke in na začetku povedle z 8:7, a po prvem tehničnem odmoru se je slika na igrišču spremenila. Mihevčeva in Hribernikova sta z blokom dobro zaustavljali nasprotne napade. Predvsem jima je uspelo zaustaviti hitre napade Škrabanove, kar je bil tudi ključ uspeha, da se je niz obrnil v prid gostij iz Savinjske. Pri drugem tehničnem odmoru so Braslovčanke že vodile z 12:16. Ob vstopu na izvajanje začetnih udarcev mlade Nike Muhovic se je razlika še povečala, saj je Nika dosegla kar dve direktni točki in na servisu ostala do konca niza.

V tretjem nizu je bilo pričakovati napadalno igri domači, saj bi bil to lahko zanje tudi zadnji niz. A to se ni zgodilo. Gostje so še naprej dominirale na igrišču in po prvem tehničnem odmoru razliko samo še povečevale do 10:16 pri drugem tehničnem odmoru. Ob zaključku niza so v igro vstopile še nekatere igralke, ki sicer manj nastopajo: Iza Vodlan je zamenjala Anastazijo Žnidar, Nuša Podbregar pa kapetanko Katjo Mihalinec. Tudi prenovljeni šesterki je uspelo niz zaključiti na petnajsti točki in zmaga je zasluženo pripadla mladi ekipi iz Braslovč.

Zoran Jerončič: ''Iz srca čestitam vsem igralkam za zmago za izredno resen in motiviran pristop na zahtevnem srečanju. Rezultat tega pa je bila dokaj lahka zmaga na težkem gostovanju v Puconcih. S pomočnico Damijano sva lahko zadovoljna z tehnično-taktično organizacijo igre in s spoštovanjem naših dogovorov v igri in v določenih situacijah. Kljub temu pa imamo kot ekipa še veliko rezerv za napredovanje v nadaljevanju. Ob vseh pohvalah ekipi in vsaki posamezno pa moram danes izpostaviti, čestitati in pohvaliti  blokerko Anjo Hribernik za njeno igro, požrtvovalnost in pristop v igri ob mreži. Mislim, da si ekipa želi takšno Anjo kot smo jo videli danes. Časa za počitek ni. V nadaljevanju nas čakajo zahtevna srečanja proti ekipam, ki so na papirju lažje, a temu zagotovo ni tako. Zato dekleta  - naprej z istim tempom.''