Beograd 2009

MLADINKE Z LAHKOTO NA FINALNI TURNIR

V odločilnih tekmah premagale tako Grosuplje kot tudi Vital iz Ljubljane

12342732 1121884517824304 1810581294490117367 n  12341210 1121884567824299 5465404952709385089 n

Po naporni prvenstveni tekmi v Puconcih je mlado ekipo Braslovč v nedeljo v njihovi športni dvorani čakal še polfinalni tur...nir med ekipami iz Grosupljega, Vitala iz Ljubljane in ŽOK Mislinja.

Braslovče : Grosuplje - 2:0 (25:7, 25:19) V prvi tekmi so se Braslovče pomerile z ekipo iz Grosupljega in oba niza prepričljivo zmagale. Prvi niz se je zaključil s 25:7, drugi niz pa je bil bolj razburljiv in domačinke so zmagale z 25:19. Pri domačinkah so se najbolj izkazale s po štirimi točkami Markovič, Mihalinec in Podbregar. V bloku pa sta odlično igrali Katja Mihevc in Anja Hribernik. Tudi prosta igralka Špela Bednjanič je odigrala tako, kot se na zadnjih tekmah pričakuje. Ne gre pozabiti, da igro pri mladinski ekipi organizira BarbaraGrubišić Čabo, ob seveda mladi Angeliki Anzelc. Kljub temu, da so ob koncu obeh nizov v igro vstopile vse razpoložljive igralke, končni rezultat ni bil vprašljiv.

Braslovče : Vital Ljubljana - 2:0 (25:17,25:19) Domačinke so se zavedale, da bo druga tekma veliko težja od prve in na to kažejo tudi rezultati obeh sicer zmaganih nizov. Braslovčanke niso začele najbolje, a kmalu je igra stekla in se je razvijala v željeno smer. Na tej tekmi je blestela napadalka Nika Markovič s kar 12 doseženimi točkami, takoj za njo pa je največ točk dosegla kapetanka Katja Mihalinec (z napadom 8 in še dve z blokom,) blokerka Katja Mihevc pa je dosegla 3 točke. Tudi v tej tekmi so na parket domače športne dvorane stopile mlade odbojkarice in svojo priložnost odlično izkoristile, kar pričajo tudi delni izidi v posameznih nizih. Po zmagi je bilo jasno, da so se mladinke Braslovč, aktualne dvakratne mladinske prvakinje, še tretjič v teh letih uspele uvrstiti na finalni turnir.

Zoran Jerončič: ''Iskrene čestitke celotni ekipi, strokovnemu vodstvu in klubu za odlično organizacijo turnirja. Z dvema zmagama smo naš zastavljeni cilj osvojili in če vemo, da je bila ekipa še pozno zvečer v Puconcih, je ta rezultat še toliko slajši. Posebej moram za igro in trud pohvaliti našo podajalko Barbaro, ki je vložila veliko samoodpovedovanja, da lahko z nami trenira in solidno organizira igro. Jasno je, da ima Barbara še veliko rezerv. Čestitke vsem mladim, ki so vstopile v igro in izkoristile svojo priložnost. Za tiste, ki pa to danes ni povsem uspelo, bo v nadaljevanju prvenstva še veliko priložnosti. Čestitke in gremo naprej!''