Pričakovati je bilo ogorčen boj a so domače prevladovale v vseh elementih odbojkarske igre
12391390 1125022974177125 1033535749497244534 n   12341148 1124829804196442 132862019914081632 n
12342500 1124829797529776 8612899608985292953 n

ŽOK Braslovče : Zgornja Gorenjska -3:0 (25:18, 25:13, 25:20)

ŽOK Braslovče: Markovič 24, Žnidar 5, Mihalinec 8, Hribernik 0, Mihevc 6, Anzelc 3, Vodlan 3, Bednjanič (L), Rituper (L), Podbregar, Muhovic 0, Marovt 0, Praunseis 1. Statistika: točke s servisom 10, napake servisa 8, napake pri sprejemu servisa 3, točke z blokom 10

Odbojkarice Braslovč so bile tokrat še dodatno motivirane, da bi premagale gostujočo ekipo Zgornje Gorenjske, ki ima v svojih vrstah tudi dve tujk, ki pa se na Štajerskem nista naigrali. Domačinke so se zavedale, da jih samo zmaga (na gostovanju so namreč tekmo izgubile s 3:1) še utrjuje na mestu, ki vodi v tako želeno modro skupino, kar je bil seveda še dodaten motiv. Tokrat je v odsotnosti prve organizatorke Jelene Raković nastopila mlada 15-letna Angelika Anzelc in v celoti upravičila zaupanje strokovne ekipe in vodstva kluba. Igro je Angelika vodila kot prava izkušena odbojkarica in velikokrat je s svojimi nepredvidljivimi potezami v težave spravljala nasprotne blokerke.

Tekma se je pričela v znamenju domačink, ki so visoko povedle in tudi uspešno napadale. Še posebej se je tokrat izkazala korektorica Nika Markovič, ki je bila na mreži neustavljiva. Ne gre prezreti zelo dobrega sprejema servisa in prav po zaslugi tega in dobrih začetnih udarcev je razlika iz minute v minuto naraščala in na koncu so domačinke gladko slavile s 25:18.

Tudi v drugem nizu smo v šolski športni dvorani videli podobno igro. Domačinke so se še bolj razigrale in ob napadih Žnidarjeve, Markovičeve in kapetanke Mihalinčeve za gostje ni bilo rešitve. Če pa so to le našli, jih je na mreži čakal močan in visok blok, kjer sta dominirali Katja Mihevc in Nika Markovič. Kljub menjavam pa gostujočemu trenerju ni uspelo zaustaviti naleta razigranih domačink, ki so Zgornjo Gorenjsko pustile na trinajsti točki.

Začetek tretjega niza je nakazoval, da bo tudi ta podoben ostalima dvema, saj gostje niso našle prave rešitve. Po visokem vodstvu domačink 11:6 pa so le te močno popustile in napravile kar nekaj naivnih napak ter gostjam dovolile delni izid 6:0. Po minuti odmora so se domačinke le zbrale in ponovno zaigrale tako kot znajo ter si priigrale točkovno prednost. Domači trener je izkoristil dvojno menjavo; namesto Nike Markovič je v igro vstopila podajalka Maja Marovt, na mesto podajalke Angelike Anzelc pa nadarjena korektorica Iza Vodlan, ki se je že prej izkazala tudi v bloku. Tudi ta menjava se je odlično obnesla in domačinke so še povečevale vodstvo. Ob ponovni menjavi Hribernikove z Nino Praunseis pa so Braslovčanke uspešno zaključile niz in tudi tekmo.

Zoran Jerončič: Čestitke dekletom za odlično odbojkarsko predstavo in to tudi v pogojih, ki jih nismo pričakovali. Videlo se je, da je ekipa danes pač hotela zmagat tudi zaradi nekaterih drugih faktorjev. Težko je po takšni zmagi nekoga posebej pohvaliti, saj do takšne zmage po navadi pride celotna ekipa skupaj z igralkami, ki manj igraj. Vendar ne morem mimo tega, da ne bi pohvalil mlade nadarjene organizatorke igre, ki je tekmo vodila kot pravi "pilot" ekipe - samozavestno in prepričljivo, kot da bi Angelika za sabo imela že nič koliko težkih tekem. Nekaj pozitivnih besed moram nameniti naši korektorici Niki Markovič, ki je danes odigrala pravo ''simultantko" njenega igralnega mesta. Tudi nova varianta njenega skok servisa se počasi, a vztrajno prijema. Katja Mihevc me je ponovno navdušila z igro v bloku, Špela Bednjanič pa drži niti sprejema v svojih rokah. Malo manj vidno, a koristno sta odigrali tako Anastazija kot tudi kapetanka Katja. Čestitke vsem odbojkaricam, ki ste dobile svojo priložnost, vstopile s klopi in zaigrale tako, kot se od vas pričakuje. Kar tako naprej dekleta!''