Beograd 2009

PO VSEH TEŽAVAH PORAZ V HOČAH

Na gostovanju pri ekipi Formisa bi lahko Braslovčanke iztržile vsaj točko

ok bRASLOVČE 2015 6  12341148 1124829804196442 132862019914081632 n

Formis : ŽOK Braslovče - 3:1 (26:28, 27:25, 25:22, 25:20) ŽOK Braslovče: Anzelc 2, Bednjanič (L), Podbregar, Žnidar 8, Mihalinec 20, Rituper (L), Muhovic 0, Mihevc 5, Marovt 0, Vodlan 3, Hribernik 5, Markovič 16, Praunseis 0.

Statistika: točke s servisom - Braslovče 4, Formis 13; napake na servisu - Braslovče 13, Formis 17; sprejem servisa - Braslovče 28% in #7 %, Formis 48 % in #21%; napad - Braslovče 31 %, Formis 33%; blok - Braslovče 13, Formis 8.

Braslovčanke, ki so na zadnjih dveh srečanjih zasluženo slavile, so se v Hoče podale v nekoliko okrnjeni postavi, saj je bila ponovno odsotna prva organizatorka igre Rakovićeva. Kljub temu so bile prepričane, da lahko v Hočah iztržijo ugoden izid, kar bi pomenilo osvojeno točko ali več, kajti ekipa Formisa igra na zadnjih tekmah vse bolje.

Kar je bilo pričakovati, se je v prvem nizu tudi zgodilo. Tekma je bila izenačena, a so bile gostje kljub temu v stalni točkovni prednosti. Tako je bilo ob prvem tehničnem odmoru 7:8 in ob drugem 14:16. Domačinke se z razpoloženo Majo Vahen niso dale in vztrajno zasledovale nasprotnice, ki pa so z veliko požrtvovalnosti in truda uspele v končnici niz tudi osvojiti.

V drugem nizu smo gledali povsem obrnjeno situacijo. Domačinke so bile v vodstvu od samega začetka (8:5 in celo 16:12) Z dvojno menjavo (Marovt – Markovič in Anzelc – Vodlan) je gostjam uspelo izid naprej izenačiti  in Braslovčanke so imele celo prvo zaključno žogo, a je temu sledilo nekaj napak in niz je v napeti končnici pripadel domačinkam.

V tretjem nizu so domače po zmagi v drugem nizu zaigrale solidno in predvsem po zaslugi odličnih začetnih udarcev visoko povedle s kar 8:1, a so se gostje po odmoru le zbrale in začele razliko zmanjševati, Po nekaj uspešnih napadih in tudi blokih so izid najprej izenačile in pri 21. točki celo povedle. Ponovno je sledilo nekaj nepotrebnih napak (servisi izven igrišča; napadi, ki niso zadeli igralne površine) kar so izkušene domačinke znale izkoristiti in niz je ostal doma. Ob tem je potrebno poudariti, da je v sredini niza korektorica Markovičeva zahtevala menjavo. Ob njej pa je igrišče s še hujšimi bolečinami zapustila prva prosta igralka Špela Bednjanič, ki je ostala v slačilnici do konca srečanja.

Četrti niz so Braslovčanke pričele s Samanto Rituper na mestu proste igralke in to nalogo je Samanta solidno tudi opravila. Domačinke se niso dale in vodile svojo igro od začetka do konca niza. Braslovčanke  niso več našle pravega orožja, da bi ogrozile razigrane domačinke, ki so nizale točko za točko in ob zaključku že visoko vodile z 21:15 in tekme je bilo praktično konec.

Zoran Jerončič: ''Čeprav smo vedeli, da se podajamo na zahtevno gostovanje in da ekipa ni popolna, bi morale tiste, ki so vstopile na igrišče, v ključnih trenutkih tekme pokazati nekoliko več. Nikakor ne smemo biti zadovoljni s prikazano igro. Čeprav smo se v prvih dveh nizih dostojno borili in upirali, je tokrat odpovedal predvsem dogovor o nalogah, ki jih morajo igralke izvajati na igrišču. Ker temu ni bilo tako, je rezultat v Hočah jasen, čeprav bi lahko bil tudi drugačen. Na gostovanjih je potrebno pokazati nekoliko več, če ekipa želi zmagati. Mi danes nikakor nismo bili tisti pravi že od samega pristopa do spoštovanja dogovorov, brez katerih je težko odigrati na nekoliko višjem nivoju. Naš cilj je v tem drugem delu jasen in temu se mora podrediti vsak posameznik kot tudi ekipa kot celota.''