Praznovanja ob zaključku leta bodo tako lepša in predvsem bolj sproščena

1935197 1131164430229646 4340639542303391592 n 12376802 1131163796896376 2325623715571764304 n 1919257 1131164606896295 2113283398380247901 n  10500409 1131164680229621 6786149256276276350 n

ŽOK Braslovče : Vital Ljubljana - 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)
Braslovče: Bednjanič (L), Anzelc 2, Podbregar, Rituper(L), Žnidar 6, Muhovic 0, Markovič 20, Mihevc 8, Marovt 0, Mihalinec 7, Vodlan 2, Hribernik 6, Praunseis.

Kar nekaj nervoze in strahu je bilo v vrstah domačink pred odločilno tekmo za vstop v modro skupino državnega prvenstva, saj nekoliko nepričakovanega poraza v Hočah Braslovčanke še niso pozabile. Zato pa je bila to dobra priprava na nevarno ekipo Vitala iz Ljubljene, ki je v prvi tekmi slavila s 3:1. Tekma je bila še kako pomembna in tega so se dekleta tudi zavedala. Pristop na tekmi je bil od samega začetka tisti pravi in to se je opazilo tudi na igrišču. Dekleta so si med seboj pomagala, še bolj pa so stala ob strani mladi in neizkušeni organizatorki igre 15-letni Angeliki Anzelc.

Pristop k tekmi je hitro obrodil sadove in vajeti igre so v rokah imele domačinke. Dobri začetni udarci ter odlično zaustavljanje nasprotnikovih napadalk so bili vodilo tega uvodnega niza. Pa tudi sprejem servisa je bil tokrat na visokem nivoju. Samo točka prednosti ob prvem tehničnem odmoru in kar 5 točk ob drugem sta bila znaka, da se niz nagiba v korist domačink. Neustavljiva Nika Markovič in odlični bloki centralnih blokerk ter tudi napadalk so bili razlog, da so domačinke ob pomoči navdušenih navijačev gladko slavile s 25:17.

V drugem nizu smo na parketu ŠD Braslovče videli povsem drugačno odbojkarsko predstavo. Gostje so pokazale veliko več njihove igre, a tudi domačinke so v tem delu srečanja napravile kakšno napako preveč, kar bi jih lahko na koncu drago stalo. Gostje so namreč po vodstvu Braslovčank 14:12 povedle s 15:16. Ob dvojni menjavi je v igro je vstopila druga organizatorka igre Maja Marovt in druga korektorica Iza Vodlan ter na 21. točki so domače ponovno povedle. V igro sta nato zopet vstopili prva podajalka in prva korektorica, ob tem pa je kapetanka Katja Mihalinec z blokom dosegla kar 3 zaporedne točke in niz je zasluženo ostal v Braslovčah.

Tudi tretji niz je bil na začetku dokaj izenačena, po polovici niza so na sceno ponovno stopile mlade odbojkarice Braslovč in vajeti tekme vzele v svoje roke ter z raznovrstnimi napadi in odličnimi bloki nizale točko za točko. V igro sta ob zaključku niza vstopili še Nika Muhovic in prosta igralka Samanta Rituper ter svojo nalogo uspešno zaključili. Zmaga je zasluženo ostala doma.

Zoran Jerončič: ''Čestitke celotni ekipi za prikazano igro, pristop do tekme in za pomoč, ki ste jo izkazovale do svojih kolegic tekom srečanja. Od zunaj je te zadeve še kako lepo videti. Všeč mi je bilo, da niste popuščale tudi takrat, ko so se nasprotnice poskušale razigrati. Takšen pristop daje nam v tehnični ekipi in klubu veliko upanja, da lahko zaigramo še bolje in v nadaljevanju presenetimo še kakšno ekipo. Ob zaključku leta bi se vam rad zahvalil za trud in resen pristop do dela in odnosa, ki ga imate do vseh. Želim vam in vašim družinam vesele božične praznike in srečno ter uspešno novo leto 2016. Enake želje veljajo tudi za vodstvo ŽOK Braslovče in naše enkratne zveste navijače, ki nam stojijo ob strani in so z nami takrat, ko zmagujemo in tudi takrat, ko nam ne gre najbolje. Hvala vsem!''