Nova KBM Branik : ŽOK Braslovče - 3:0 (25:20, 25:12, 25:17)

Tudi tokrat Braslovčanke na gostovanju v Mariboru niso bile uspešne

12274606 1120046831341406 4901012548009025843 n 1935197 1131164430229646 4340639542303391592 n

ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Žnidar 7, Muhovic 0, Markovič 8, Mihevc 5, M...arovt 0, Mihalinec 7, Vodlan 1, Hribernik 2, Praunseis 2, Raković 2, Anzelc 0, Podbregar , Rituper (L).

Statistika: točke s servisi  - Braslovče 4, KBM 1; napake na servisu - Braslovče 9, KBM 5; sprejem servisa - Braslovče 44% in #15%, KBM 52% in #50%; napake pri sprejemu - Braslovče1, KBM 8; napad - Braslovče 25% ,KBM 37%; točke z blokom - Braslovče 3, KBM 12.

Braslovčanke so se odpravile na zahtevno gostovanje v Maribor v prepričanju, da prekinejo črno serijo negativnih gostovanj v športni dvorani Lukna. Tudi spremenjena začetna postava domače ekipe, ki je srečanje pričela brez Ize Mlakar, Marine Cvetanovič in s prosto igralko Niko Blagne, je dala slutiti, da bo tokrat morda pravi dan. A že uvodne minuti tekme so pokazale, da domačinke v domači dvorani gostujoči ekipi ne dovolijo, da bi se razigrale. Sicer je bil niz do prve minute tehničnega odmora povsem izenačen, a sledil je nerazumljiv padec gostij, kar so znale domače s pridom izkoristiti in takoj povedle s 16:14. Z borbeno igro se je Braslovčankam v nadaljevanju uspelo približati na vsega tri točke zaostanka, a to je bilo tudi vse in niz je pripadel varovankam trenerja Škorca.

V drugem nizu smo v športni dvorani Lukna videli povsem enosmerno odbojkarsko predstavo, ko je domačinkam uspevalo praktično vse. Veliko so k temu pripomogle tudi Savinjčanke, saj prave reakcije v teku celotnega niza ni bilo, kar pričajo tudi delni izidi (16:10 in celo 21:10). Tudi menjave nekaterih manj razpoloženih igralk niso pomagale in niz se je vse bolj nagibal k zmagi domače ekipe. Vodlanova je zamenjal Niko Markovič, druga podajalka Anzelc pa Rakovićevo, a kot rečeno pravega uspeha ali preobrata ni bilo in niz je zasluženo pripadal domačinkam.

Podobna slika je bila tudi v tretjem nizu. Domače so takoj povedle z 8:2 , gostje so se na trenutke le zbrale, a kaj več kot 16:10 ob drugem tehničnem odmoru niso uspele iztržiti. Nekaj prebliskov v napadu je sicer bilo, a so bile na koncu niza veliko uspešnejše domačinke, ki so na koncu slavile s 25:17.

Zoran Jerončič: ''S prikazano igro v Mariboru nikakor ne moremo in ne smemo biti zadovoljni. Odigrali smo eno slabših tekem v zadnjih mesecih. Razen solidnega sprejema začetnega udarca vsi ostali tehnični elementi niso bili na našem povprečnem nivoju. Čeprav smo o aktualnih pokalnih zmagovalkah vedeli vse in še več, nam na tekmi ni uspelo realizirati niti dela tega, kar smo se dogovorili. Tudi presenečenja, da so zaigrale nekatere druge igralke ne morejo biti izgovor, saj smo to predvidevali in se na to tudi pripravljali. Veliko pod povprečjem je bila naša uspešnost v bloku, tudi pri izvajanju začetnih udarcev nismo imeli pravega dne. Napad pa je seveda zgodba zase. Časa, da odpravimo pomanjkljivosti in izboljšamo nekatere zadeve, imamo veliko. Sicer pa mi izgovori na "čudne" dvorane in takšna ali drugačna gostovanja niso všeč.''