Prijava za administratorja in lastnika ! Hvala

Prijava

Beograd 2009

KLJUB PORAZU V MODRI SKUPINI

ŽOK Braslovče : GEN-i Volley - 0:3 (14:25, 17:25, 26:28) ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Markovič 14, Žnidar 4, Mihalinec 10, Anzelc 0, Podbregar 1, Rituper (L), Muhovic 0, Mihevc 3, Hribernik 2, Marovt 0, Vodlan, Praunsesis 0, Rakovič 0.

1929817 1144828228863266 4314023571564540832 n

Statistika: točke s servisom - Braslovče 2, Gen-i 12; napake na servisu - Braslovče 11, Gen-i 11; sprejem servisa - Braslovče 45% in #30%; Gen-i 67% in #29%; zgrešeni sprejemi servisa - Braslovče 12, Gen-i 2; napad - Braslovče 35%, Gen-i 47 %; točke z blokom - Braslovče 6; Gen-i 5.

Domačinke so se že pred tekmo zavedale, da je potrebno za nastopanje v modri skupni v težki domači tekmi osvojiti vsaj kakšno točko, da bi lahko z gotovostjo govorili o doseženem prvem cilju sezone. Žal se to ni zgodilo, a so zasledovalke braslovške ekipe izgubile in tako pomagale Savinjčankam doseči cilj. Že pred pričetkom srečanja je domača kapetanka Katja Mihalinec gostujoči organizatorki igre, še lani podajalki ŽOK Braslovč, v imenu kluba in nekdanjih soigralk podarila šopek cvetja v znak zahvale in spoštovanja za trud in igre, ki jih je sedaj že bivša kapetanka ekipe prispevala k vzponu domače odbojke.

Srečanje se je pričelo v popolni prevladi gostujočih odbojkaric, ki so dominirale v vseh elementih odbojkarske igre in domačinke se nikakor niso uspele razigrati. Močan začetni udarec gostij in tokrat nekoliko slabši sprejem začetnih udarcev sta botrovala k temu, da so od začetka pa do konca niza visoko vodile in niso v nobenem trenutku popuščale. Kot rečeno je pri domačih šepal sprejem in posledično tudi organizacija igre, gostje iz Nove gorice pa so na krilih Valenčičeve in Kolblove uspešno zaključevale akcije.

Tudi v drugem nizu se slika na igrišču ni spremenila. Že delni izid pri drugem tehničnem odmoru 11:16 pove veliko. Tudi menjave v domači vrsti (nerazpoloženo Žnidarjevo je zamenjala mlada kadetska reprezentantka Podbregarjeva, podajalko Jeleno Rakovič pa prav tako 15-letna Angelika Anzelc) niso pomagale. Veliko napak pri sprejemu začetnih udarcev in tudi precej napadov izven igrišča je pomenilo, da je tudi ta niz povsem zasluženo pripadel gostjam.

Pri rezultatu 0:2 v nizih so se domačinke le zbrale in pričele igrati veliko bolje. Deloval je blok in tudi napad je bil učinkovitejši in domačinke so prvič na tekmi povedle s 16:14. Uspešni napadi Markovičeve, Mihalinčeve in Žnidarjeve so pripomogli k vodstvu domačink  21:19 in tudi 23:21 . Ko je že vse kazalo na zmago domačih v tretjem nizu, je sledilo ponovno nekaj napak na začetnem udarcu, neučinkovit napad in gostjam je uspel preobrat. V zaključku niza so bile izkušenejše gostje uspešnejše in zmaga je odšla na Goriško.

Zoran Jerončič: ''Težko je komentirati tekmo oziroma igro v prvih dveh nizih, ko ekipa ni igrala niti približno tako kot zna in zmore. Predvsem smo odpovedali na sprejemu servisa (tu mislim na direktne točke), če vemo, da smo bili v tem elementu na prejšnjih tekmah morda najboljši. Drugi faktor pa je bilo preveliko število zgrešenih začetnih udarcev, kar je za tekmo v domači športni dvorani težko razumeti. Sicer smo del prave igre pokazali v tretjem nizu, ki bi ga z malo več zbranosti tudi zmagali, a smo v odločilnih trenutkih zaključka niza napravili kakšno napako preveč in ekipa kot je Gorica zna to kaznovati. Edina pozitivna zadeve današnje sicer slabe odbojkarske predstave je to, da smo se kljub porazu uspeli uvrstiti v modro skupino in s tem dosegli prvi osnovni cilj sezone. Seveda pa bo potrebno za kaj več v težkih tekmah modre skupine prikazati veliko boljšo in predvsem željno igro.''