Prijava za administratorja in lastnika ! Hvala

Prijava

Beograd 2009

ZMAGA BRASLOVČANK V SAVINJSKEM DERBIJU

Do zaključka rednega dela prvenstva je ostal samo še en krog. V petek 29.1.2016 bodo odbojkarsice ŽOK Braslovč gostovale  v Kopru

12647267 1203785562982625 4821939704684553016 n 12553056 1149334771745945 5629161474624882612 n

ŽOK Braslovče : Aliansa Šempeeter - 3:1 (25:19, 25:20, 20:25, 25:18) ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Anzlec 3, Podbregar 0, Muhovic (L), Rituper 0, Žnidar 10, Markovič 19, Mihevc 7, Marovt 0, Mihalinec 14, Vodlan 3, Hribernik, Praunseis 11, Raković.

Statistika: točke s servisom - Braslovče 19, Aliansa 13; napake servisa - Braslovče 14, Aliansa 16; sprejem servisa - Braslovče 63% in #23%; Aliansa 50% in #21%; napake na sprejemu servisa - Braslovče 9, Aliansa 14; napad - Braslovče 47%, Aliansa 38%; blok – Braslovče 10 točk, Aliansa 9.

Domačinkam je uspelo  zmagati v savinjskem derbiju, ki ni odločal o ničemer, tudi z nepopolno ekipo. Namesto organizatorke igre je zaigrala mlada Angelika Anzelc, na mestu blokerke pa je prvič vso tekmo odigrala kadetinja Nina Praunseis. Obe sta povsem izpolnili pričakovanja. Ob njiju so se na  parketu OŠ Braslovče izkazale tudi vse ostale odbojkarice, ki sicer manj igrajo.

V prvem nizu so domačinke zaigrale odločno in predvsem zbrano- Temu primerni so bili tudi delni izidi. V igrišče sta vstopili tudi druga podajalka Maja Marovt in kadetska korektorica Iza Vodlan, kar pa razmerja moči na igrišču ni spremenilo in niz je zasluženo pripadel domačinkam. Ob tem je potrebno povedati, da se je na začetku niza poškodovala napadalka Alianse Dubonosova.

Drugi niz je bil nekoliko bolj izenačen do drugega tehničnega odmora, na kar se je razigrala Nika Markovič  in domačinke so pobegnile na 21:17 in niza je bilo dokaj hitro konec.

V tretjem nizu so domačinke zopet hitro povedle s 6:3. Ob zamenjavi nekoliko utrujene Anastazije Žnidar z Izo Vodlan, ki je zaigrala na drugem igralnem mestu, je izkušenejši del ekipe obstal in nemo opazoval gostujoče igralke, ki so s pridom nizale točko za točko. Delni izid 8:0 v korist  Alianse jasno kaže na razmerje moči in  gostje so hitro povedle s kar 21:16. V tem trenutku so se domačinke le zbrale, na parket je ponovno vstopila Žnidarjeva in skoraj bi dekletom uspel velik met, a nekaj napak je  bilo usodnih, da je niz pripadel gostjam.

V četrtem nizu je ponovno zaigrala standardna šesterka in  odločno prijela igro v svoje roke. Čeprav so se gostje nekajkrat nevarno približale (predvsem po zaslugi izkušene Ines Udrih) pa domačinke niso dovolile presenečenja. Odlični začetni udarci in ob tem nekaj točk z blokom je pripomoglo, da so najprej povedle z 21:18. Sledili so začetni udarci Katje Mihevc in dve direktni točki sta bili samo pika na i za zasluženo zmago domačink.

Zoran Jerončič: ''Zmagi se ne gleda v zobe. Čestitati morem celotni ekipi za zmago v derbiju in prvo letošnjo prvenstveno zmago. Če vemo, da smo bili že pred tem srečanjem uvrščeni v modro skupino, je zmaga še slajša. Drugi, še pomembnejši vidik te zmaga pa je dejstvo, da smo ponovno zmagali z mlado organizatorko igre Anzelc, celotno srečanje pa je odigrala mlada kadetinja Nina Prauseis, ki je več kot uspešno zamenjala izkušenejšo Anjo Hribernik (Nina je dosegla kar 11 točk, od tega 5 blokov). Postopoma pa so danes v igro vstopale tudi druge mlade igralke, ki so zaupanje seveda upravičile in je pred njimi še lepa bodočnost. Ob tem pa ne morem mimo dejstva, da tudi izkušenejše igralke igrajo vse bolj samozavestno in prepričane v svoje znanje in sposobnosti (Mihevc, Mihalinec, Markovič, Bednjanič), kar nam daje upanje, da se lahko tudi v nadaljevanju  prvenstva borimo za marsikatero zmago.''