Prijava za administratorja in lastnika ! Hvala

Prijava

Beograd 2009

NAŠE MLADINKE SREBRNE V SEZONI 2015/16

Mlade Braslovčanke so v zadnjih štirih sezonah na mladinskih finalih osvojile  dve zlati in dve srebrni medalji, kar je za tako majhno občino in kraj ogromen uspeh

12644822 1151703758175713 7884364796228774720 n 12654608 1151703761509046 2002118074000961290 n

V prvi polfinalni tekmi so bile mlade odbojkarice Nove KBM Branika z 2:0 boljše od Vitala iz Ljubljane in se tako  uvrstile v finale za državni naslov.

V drugi polfinalni tekmi pa so bile Savinjčanke z 2:0 (25:21, 25:21) boljše od združene ekipe DOORS Zgornja gorenjska. V prvem nizu so dominirale Braslovčanke in že s samimi začetnimi udarci ter odličnimi napada onesposobile Gorenjke. Slika se je v drugem nizu ni ponovila. Varovanke trenerja Iztoka Kšele so zaigrale veliko bolje in bile vseskozi v vodstvu. Savinjčanke so popustile v napadu in tudi začetni udarci niso bili več agresivni. A k sreči sta ob zaključku niza prišli na servis kapetanka Katja Mihalinec in blokerka Katja Mihevc in z odličnimi začetnimi  udarci omogočili svoji ekipi, da se je razigrala in niz uspešno zaključila s 25:21.

Veliko pričakovanje je vladalo v športni dvorani Draš centra v Mariboru pred finalnim obračunom med domačo izbrano vrsto Nove KBM Branik in aktualnimi dvakratnimi državnimi prvakinjami iz Braslovč. V domači ekipi sta zaigrali tudi Braslovčanka Anita Sobočan in še lanskoletna državna prvakinja z ekipo Braslovč Ana Marija Vovk. Že sam začetek tekme je napovedal, da so se domačinke odlično pripravile in hočejo za vsako ceno naslov vrniti v mesto ob Dravi. Gostje so zaigrale v krču in nikakor niso prikazale vsega kar znajo, na nasprotni strani pa je domačinkam na krilih Anite Sobočan uspevalo praktično vse. Še posebej so bile Štajerke učinkovite pri izvajanju začetnih udarcev in posledično tudi v napadu, kjer je bila Sobočanova nerešljiva uganka za blok in obrambo. Zmaga 25:20 v prvem nizu je domačinke še ohrabrila in zaigrale so še bolje kot v prvem nizu. Razigrala se je tudi Čeplakova, Darja Eržen pa je ob tem prav tako opravila svoje. Braslovčanke so še naprej igrale negotovo, bilo je precej napak pri sprejemu servisa in tudi začetni udarci niso bili pravi. Čeprav so bile Savinjčanke neprestano za petami domače ekipe, jim kaj več ni uspelo. Podobno sliko smo gledali tudi v tretjem nizu in zmaga je zasluženo ostala v Mariboru

Ob zaključku finalne tekme je bila naša centralna blokerka Katja Mihevc izbrana za najboljšo blokerko zaključnega turnirja.

Zoran Jerončič: ''Kljub porazu in osvojitvi srebrne medalje  na zaključnem turnirju je potrebno ekipo in klub pohvaliti za letošnji uspeh in vse uspehe ter medalje zadnjih sezon. Povsem jasno je, da je kontinuiteta najtežja zadeva v igri in pri osvajanju naslovov. Vendar to, da so mlade odbojkarice ŽOK Braslovče v štirih sezonah dvakrat stale na najvišji stopnički, pove veliko o kvaliteti ekipe, delu v klubu in organizaciji kluba samega. Sam z igro ne morem biti povsem zadovoljen, saj smo odpovedali v nekaterih elementih, prav tako pa tudi pravega prepričanja v končni uspeh ni bilo. Treba je priznati, da so imele domačinke tokrat svoj dan, mi pa pač ne. Ravno to je lepota športa, zato je potrebno biti ponosen na osvojeno in predvsem gledati naprej ter si postavljati nove in nove, vse višje cilje. Pravijo, da ne bo zgrešil poti, kdor vidi cilj pred seboj. Zahvala na tem mestu tudi vodstvu kluba, zvestim navijačem in seveda mojim pomočnikom - drugi trenerki Damijani Mihalinec, trenerju za fizično pripravo Žanu Ocvirku in fizioterapevtki Tini Zupančič. Hvala!''