Prijava za administratorja in lastnika ! Hvala

Prijava

Beograd 2009

DOMAČINKE KLONILE PO PETIH NIZIH

ŽOK Braslovče : GEN-I Volley - 2:3 (18:25, 25:21, 29:27, 20:25, 10:15) ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Anzelc 0, Rituper, Rakovi...ć 1, Praunseis 0, Marovt (L2), Žnidar 15, Muhovic 0, Markovič 29, Mihevc 10, Mihalinec 6, Vodlan 5, Hribernik 8.

12742722 1161121670567255 6571692630686472626 n

Statistika: točke s servisom - Braslovče 7, Gen-i 5; napake na servisu - Braslovče 16, Gen-i 11; sprejem servisa - Braslovče 72% in #30%; Gen-i 61% in #26%; zgrešeni sprejemi servisa - Braslovče 4, Gen-i 7; napad - Braslovče 43%, Gen-i 52 %; točke z blokom - Braslovče 11; Gen-i 8.

V napeti in dinamični odbojkarski predstavi so v Braslovčah po petih nizih slavile gostje iz Nove Gorice. Čeprav so domačinke že povedle z 2:1 v nizih in bile blizu uspehu tudi v četrtem nizu, se tokrat ni izšlo in peti odločilni niz je pripadel Goričankam.

Domačinke so srečanje pričele v krču z mislimi na zadnje srečanje z Novo Gorico, ki so ga doma gladko izgubile s 0:3. Goričanke so praktično vodile vse od prvega tehničnega odmora naprej, pri drugem je bil rezultat že 11:16 v korist gostij, ki so z napadalno igro, predvsem pa po zaslugi prevelikega števila napak domačink, niz suvereno pripeljale do konca.

Tudi v drugem nizu so Goričanke povedle in na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo treh točk (5:8), a takrat so se Markovičeva in soigralke le zbrale in zaigrale tako kot znajo. Predvsem z uspešnimi začetnimi udarci so v velike težave spravljale gostujočo ekipo, ki ni našla pravega recepta, da bi zaustavila napade Žnidarjeve in Markovičeve. Tudi blok domačih je prišel do izraza in tu se je najbolj izkazala Katja Mihevc, ki je uspešno zaustavljala napade krilnih igralk gostujoče šesterke. Ne gre zanemariti dejstva, da so od drugega niza naprej domačinke odlično sprejemale začetne udarce, ki pa v napadu niso bili najbolje izkoriščeni. Kljub nekaterim manjšim težavam je niz zasluženo pripadel mladim odbojkaricam Braslovč.

V tretjem nizu smo v športni dvorani Braslovče videli podobno sliko kot v drugem nizu. Domačinke so dominirale in bile boljše v vseh elementih odbojkarske igre, kar pričajo tudi delni izidi in vodstvo 16:14 ob drugem tehničnem odmoru. Ko je že kazalo na uspeh, so domačinke popustile napravile nekaj napak in gostje so povedle z 19:21 in imele tudi prvo zaključno žogo, a so se Mihalinčeva in soigralke niso predale. Naprej so izid izenačile, nato so domačinke na razpolago imele še nekaj zaključnih žoga, a so izkoristile šele peto in na kocu slavile z 29:27.

V pravem zanosu in veliki želji po zmagi so odbojkarice Braslovč pričele četrti niz in ob tehničnem odmoru tudi vodile z 8:6. Sledil je padec zbranosti ter nekaj naivnih napak, kar so znale Goričanke s pridom izkoristiti in odšle na drugi odmor z dvema točkama prednosti. Vnel se je boj za vsako žogo, a tokrat domačinke niso imele sreče in ključne žoge so pripadle odbojkaricam italijanskega trenerja, ki so na kocu slavile z 20:25.

Odločilni peti niz so domačinke pričele slabo in gostje so povedle z 0:3 in 2:5. Ob menjavi igrišča je bilo 5:8 in takoj zatem že 6:10 ter 7:12. Nezbranost v ključnih trenutkih in napadalne akcije, ki so jih domačinke hotele zaključiti na silo, se niso izšle. Gostje so po zaslugi Marušičeve, ki je znala izkoriščati visok blok domačink, uspela na koncu slaviti in iz Braslovč odnesti dve točki.

Zoran Jerončič: ''Pričakoval sem zahtevno in težko tekmo, kar se je na koncu tudi izkazalo. Vsi smo si še kako želeli zmage, saj so naši cilji jasni in bi nam kakšna točke več še kako prav prišla v nadaljevanju. Težko igralkam kaj očitam, saj so se borile in le malo je manjkalo, da bi na koncu slavili. S tehničnega vidika sem zadovoljen z učinkovitostjo sprejema servisa pa tudi v napadu je bila ekipa solidna. Od drugega niza naprej so igralke solidno izvajale začetne udarce in tudi blok je v glavnem uspešno opravil svojo nalogo. Morda bi lahko v tem elementu dosegli nekaj več, a je tu potrebno priznati, da je na drugi strani vedno tudi nasprotna ekipa. Enajst točk z blokom in skoraj 20 dotikov v bloku, ko smo lahko odigrali napad, je soliden rezultat. Zadovoljen sem s pozitivnimi napadi Markovičeve kot tudi Anastazije Žnidar, tudi Hribernikova je v napadu odigrala s 60% uspešnostjo. Ne morem mimo tega, da ne bi za igro v napadu pohvalil tudi mlade Ize Vodlan. Ko je dobila priložnost, je to znala izkoristiti (8 napadov, 5 točk in 63% napad). Libero Špela Bednjanič in napadalka Katja Mihalinec sta pri sprejemu servisa odigrali res suvereno, skupaj sta sprejeli kar 37 idealnih žog. Pred nami so nove tekme, zato je potrebno pogled usmeriti naprej in težiti k temu, da zastavljen cilj dosežemo. Kot rečeno imamo še veliko rezerve, zato bo potrebno nekatere pomanjkljivosti v bodoče izboljšati ali nadgraditi.''