Beograd 2009

Športno kolturno društvo " VERIN "

skd verin 01    thumbnail skd verin 04

ZMAGA NA GOSTOVANJU V LJUBLJANI

druga zmaga  po tretjem krogu 1 DOl v modri skupini,tokrat na gostovanju  z zlata vrednima točkama

12341148 1124829804196442 132862019914081632 n 10458848 1163166013696154 471693685170520600 n

Vital Ljubljana : ŽOK Braslovče - 2:3 (17:25, 26:24, 25:23, 14:25, 8:15) ŽOK Braslovče: Bednjanič (L); Anzelc 0, Podbregar 0, R...ituper, Žnidar 13, Markovič 25, Mihevc 11, Marovt, Mihalinec 23, Vodlan 2, Hribernik 4, Praunseis 0, Rakovič 7.

Statistika: servisi – Braslovče 11 točk, 7 zgrešenih; Vital 6 točk, 13 zgrešenih; sprejem – Braslovče 57%, #11%; zgrešeni sprejemi 6; Vital 50%, #8%, zgrešeni sprejemi 11; napad – Braslovče 33%, Vital 24%; blok – Braslovče 10, Vital 5.

Savinjčanke, ki se borijo za končno četrto mesto na lestvici, so v Ljubljano dopotovale z željo po zmagi in še utrditvijo na željenem mestu v modri skupini. Po uvodnem nizu, ki so ga Braslovčanke brez težav dobile, je že vse kazalo na uspeh sredi Ljubljane. Vendar so se že v drugem nizu zadeve na igrišču športne dvorane Krim pričele komplicirati. V domači ekipi je organizacijo igre prevzela izkušena Crnjac, gostje pa niso več igrale s takšnim žarom kot v prvem nizu. Tehtnica se je prevesila na stran domačink, ki so visoko povedle 10:5, kar je bil alarm za ekipo kapetanke Katje Mihalinec in njenih soigralk. Po nekaj uspešnih napadih Markovičeve in tudi Anastazije Žnidar so se domačinkam Savinjčanke približale na 17:15, a so kljub želji in borbenosti le preveč grešile in Vitalovke so na razliko zmagale drugi niz.

V tretjem se je slika na strani Braslovčank še poslabšala. Igra je bila nezbrana in tudi organizacija je šepala, domačinke pa so osvajale točko za točko in ob zaključku niza celo vodile z 24:18. Takrat je na servis pri gostjah prišla podajalka Jelena Raković in v velike težave spravila domačinke, ki nikakor niso uspele zaključiti niza. Gostje pa so se le zbrale in v protinapadih ali z odlično postavljenim blokom nizale točko za točko. Pri rezultatu 24:23 pa so v napadu le napravile napako in niz je ostal v Ljubljani.

V četrtem nizu smo v športni dvorani na Galjevici videli dokaj izenačeno odbojkarsko predstavo, a gostje so vse bolj prihajale v pravi ritem igre in ob drugem tehničnem odmoru že vodile z 11:16. Nato je sledila resnično odlična igra gostij v napadu, bloku in tudi obrambi, kjer se je izkazala celotna ekipa in rešila nekaj težkih žog. V bloku je dominirala Katja Mihevc, v napadu pa so bile z realizacijo uspešne vse napadalke. Niz je zasluženo pripadel gostjam.

Zadnji niz pa so bolje pričele domačinke in povedle s 3:1 in 5:2, a se gostje niso predale in pričele nizati točko za točko. Ob tem je potrebno poudariti izredno učinkovit začetni udarec, ki je v težave spravljal sprejemalke Vitala. Ob menjavi igrišča so Braslovčanke vodile s točko 7:8, nato so na krilih Katje Mihalinec, ki je dosegla zadnjih pet točk in razigrane Nike Markovič osvojile niz in s tem tudi tekmo v Ljubljani.

Zoran Jerončič: ''Čestitke igralkam za osvojeno zmago. Res pa je, da bi lahko z večjo zbranostjo slavili že prej. Če povzamem bistvo današnje tekme, lahko z gotovostjo trdim, da če dekleta igrajo zbrano in zavzeto, potem je pot do uspeha zagotovljena tudi proti močnejšim ekipam. To si velja zapomniti in upoštevati na naslednjih še težjih srečanjih. S tehničnega vidika sem zadovoljen z igro tako v prvem kot tudi v četrtem in petem nizu. Ne gre pozabiti tudi končnice tretjega niza, ko je ekipa izgubljala s 24:18 in prišla do 23. točke in le malo je manjkalo do zmage v nizu. To so zmožne samo ekipa s pravim karakterjem in na tem je potrebno graditi tudi v bodoče. Zadovoljen sem, da je naša kapetanka Katja le prebila led in na tekmi dosegla kar 23 točk, kar je velika spodbuda za naprej. Seveda ne gre pozabiti konstantne igre Markovičeve in Žnidarjeve, kot tudi nekaj odličnih obramb blokerk Mihevčeve in Hribernikove, predvsem se je Mihevčeva izkazala v elementu bloka. Naš libero Špela Bednjanič na zadnjih tekmah odlično opravlja nalogo, podajalka Jelena pa se je po "šoku" v končnici drugega niza zbrala in v nadaljevanju odigrala solidno, kar velja tudi za Vodlanovo, Praunseisovo in Podbregarjevo, ki sta vstopili v igro. Prepotrebne izkušnje pa nabira tudi organizatorka igre Angelika Anzelc. Pred nami sta dve zahtevni tekmi - najprej proti vodilni ekipi Nove KBM iz Maribora v soboto v Braslovčah, nato pa sledi še gostovanje pri Calcitu v Ljubljani.''