Beograd 2009

Športno kolturno društvo " VERIN "

skd verin 01    thumbnail skd verin 04

V BRASLOVČAH PORAZ DOMAČNIK

Največji odpora so braslovčanke trenutno vodilni ekipi nudile v drugem nizu a ga na koncu izgubile z 27:29

12345592 1120047174674705 8645225551786590463 n 12717222 1162636560415766 3707087073998346848 n

ŽOK Braslovče : Nova KBM Branik - 0:3 (19:25, 27:29, 17:25) ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Anzelc 0,Podbregar 0, Muhovic (L2), Rituper 0, Žnidar 9, Markovič 16, Mihevc 2, Mihalinec 3, Vodlan 0, Hribernik 5, Praunseis 0, Raković 0.

Statistika: točke s servisi - Braslovče 6, KBM 9; napake na servisu - Braslovče 13, KBM 18; sprejem servisa - Braslovče 39% in #17%, KBM 44% in #27%; napake pri sprejemu – Braslovče 7, KBM 6; napad - Braslovče 31% ,KBM 49%; točke z blokom - Braslovče 5, KBM 6.

Domačinke so izpolnile pričakovanja predvsem v drugem nizu, ko so se dostojno upirale favoriziranim odbojkaricam iz Maribora. Sicer pa je bil prvi niz dokaj enosmeren. Braslovčanke so veliko grešile, še posebej pri izvajanju začetnih udarcev, saj so izven igrišča ali v mrežo poslale kar 7 servisov. Tudi v napadu se tokrat domačinke, vsaj v prvem nizu, nikakor niso znašle in gostje so s pridom nabirale točke. Že razlika ob drugem tehničnem odmoru je bila kar 12:16  v korist Mariborčank, ki so do konca igro še stopnjevale in bile za domačinke praktično nerešljiva uganka. To velja predvsem za napade Ize Mlakar in tudi Saše Planinšec na centru.

Drugi niz so domače pričele odločneje in bile do prvega tehničnega odmora z izkušenejšimi Mariborčankami tudi poravnane. Vendar si proti ekipi kot je Maribor ne smeš privoščiti niti minimalne pavze, kajti le te lahko hitro kaznujejo. Ravno to se je dogajalo v sredini drugega niza, ko so domače solidno držale korak z gostjami. Tudi vodstvo Mariborčank 12:16 in kasneje 17:21 domačink ni zmedlo, saj so se pred domačo publiko hotele izkazati. Gostje so sicer visoko povedle s 18:23, a takrat so domače z učinkovitimi začetnimi udarci in nekaj odličnimi napadi Markovičeve uspele rezultat najprej izenačiti na 24. točki ter imele v nadaljevanju kar nekaj priložnosti, da bi niz ostal v Braslovčah. Žal so v tem delu igre domačinke potegnile kratko in niz je odšel v štajersko prestolnico.

V tretjem nizu so gostje odlično pričele. Krasil jih je soliden sprejem Braslovčanke, sicer proste igralke Nove KBM, Anite Sobočan in gostje so učinkovito zaključevale napade. Takoj na začetku niza je igro zapustila kapetanka Katja Mihalinec, na njeno mesto je vstopila mlada kadetska reprezentantka Nuša Podbregar. Tudi dvojna menjava (v igro sta vstopili Angelika Anzelc in Iza Vodlan) se ni obrestovala. Gostje so nabirale točko za točko in razlika se je hitro povečevala. Ob drugem tehničnem odmoru je bilo že visokih 6:16 za gostje. Od takrat naprej pa so Braslovčanke pričele nizati točko za točko. Vsekakor je k temu pripomogla ponovna dvojna menjava in v športni dvorani Braslovče smo videli nekaj odličnih obramb, napadov in blokov. Razlika je bila prevelika in gostje so z nekaj menjavami uspešno pripeljale niz in tudi tekmo do konca.

Zoran Jerončič: ''Pričakovali smo težko in zahtevno tekmo, kar se je tudi pokazalo. Ob tem je potrebno poudariti, da tokrat le nismo pokazali vsega kar znamo, če seveda izvzamem drugi del drugega niza, ko smo Mariborčanke spravili v velike težave. Seveda je ob tem potrebno omeniti, da smo v ekipi imeli nekaj objektivnih in razumljivih težav, a to ne sme biti izgovor za nekaj enostavnih in morda odločilnih napak. Vedeli smo, da moramo vsi igrati 110%, da bi lahko računali na uspeh. Seveda bomo morali skupaj analizirati nekaj osnovnih postavitev v igri, da bo lahko vsaka igralka jasno opravljala svojo nalogo in za to prevzela tudi odgovornost. V nadaljevanju nas čaka kar nekaj zahtevnih tekem in to kar trikrat zapored na gostovanju. Zato je potrebno poraz čim prej pozabiti, se iz njega nekaj naučiti in gledati v prihodnost, da bomo skupaj dosegli zastavljene cilje.''