Prijava za administratorja in lastnika ! Hvala

Prijava

Beograd 2009

DRŽAVNE PRVAKINJE BOLJŠE OD BRASLOVČANK

Odlična igra v prvi polovici drzdega niza in tretjem nizu,ko so ga  Braslovčanke tudi zmagale
12801433 1169273706418718 6569539394706186138 n 12744430 1165922823420473 4873961711340883105 n

Calcit  Ljubljana : ŽOK Braslovče - 3:1 (25:15, 25:15, 21:25, 25:15) ŽOK Braslovče: Markovič 16, Mihalinec 9, Žnidar 12,... Podbregar (L), Muhovic (L2), Mihevc 3, Hribernik 2, Vodlan 0, Raković 1, Praunseis 0, Anzelc 0, Rituper 2.

Statistika: točke s servisom - Braslovče 7, napake pri servisu - 10, blok - Braslovče 4, sprejem servisa - 45% in #27%, napake pri sprejemu servisa – 13.

Tekma v Ljubljani proti aktualnim državnim prvakinjam in ekipi, ki je v letošnji sezoni nastopala v Ligi prvakinj, je bila za ekipo ŽOK Braslovče ena od treh zahtevnih gostovanj.

Tako kot so mnogi napovedovali, je bilo težko pričakovati, da bi Savinjčanke uspele presenetiti sredi Ljubljane. Na to je nakazoval že sam začetek uvodnega niza. Domačinke so na krilih odlične Kostićeve in Potokarjeve uspešno zaključevale napadalne akcije pa tudi blok je bil velikokrat na pravem mestu. Gostje so imele kar nekaj težav pri sprejemanju  začetnih udarcev . Ne gre namreč zanemariti dejstva, da so tokrat Braslovčanke nastopale brez svoje prve proste igralke Špele Bednjanič. Na njenem mestu pa je prvič v tej zahtevni vlogi zaigrala mlada kadetska reprezentantka, sicer napadalka, Nuša Podbregar. Odbojkarice Calcita so bile v celotnem nizu v prednosti in niz se je zaključil z visokih 25:15 za domačinke.

V drugem nizu smo v prvi polovici niza na igrišču športne dvorane na Galjevici videli povsem enakovredno odbojkarsko predstavo. Gostje so se otresle začetne treme in se suvereno upirale  kvalitetnejši ekipi trenerja Ribiča. Z uspešnimi napadi Markovičeve, Žnidarjeve ter z odlično igro v obrambi so povsem držale korak z domačinkami. A le do rezultata 12:12, nato je prišlo do nepričakovanega padca  v igri. Domačinke so napravile delni izid 11:2 in niz je bil odločen.

Na začetku tretjega niza so ponovno prevladovale  domačinke ter vodile z nekaj točkami prednosti. Savinjčanke se niso predale in vztrajno nabirale točko za točko. To jim je omogočil odličen sprejem servisa. V sredini niza je na igrišče vstopila Samanta Rituper in z odličnimi začetnimi udarci v velike težave spravila domačo šesterko. Braslovčankam je uspevalo vse od bloka in napada, v obrambi pa so v tem nizu igrale praktično brezhibno. V zaključku niza je na servis prišla razpoložena Anastazija Žnidar in samo z začetnimi udarci dosegla 22., 23. in 24. točko. Čeprav je bil rezultat 16:24 za  gostje iz Braslovč, domačinke niso popuščale in uspelo jim je ublažiti poraz v tretjem nizu.

V četrtem nizu se je zgodba iz uvodnih nizov ponovila in v glavnem smo videli enosmerno igro v kateri so prevladovale domače izkušenejše domačinke, ki so s pridom nabirale točke. Gostujoče ekipa je v tem četrtem nizu napravila preveč lastnih napak, kar je proti takšni ekipi neč6dopustno ,kajti izkušenejše domačinke to znajo s pridom kaznovati. Na igrišču nismo več videli ekipe, ki je bila prepričljiva v tretjem nizu in zmaga je zasluženo ostala  v Ljubljani.

Zoran Jerončič: Ne letimo v oblakih. Tako strokovni team kot tudi igralke smo z nogami trdno na tleh in smo se že pred odhodom v Ljubljano zavedali, kaj nas na zahtevnem  gostovanju čaka. Zato smo toliko bolj zadovoljni, kaj smo kot ekipa pokazali v prvi polovici drugega niza in še posebej v tretjem nizu. Vse to nas navdaja z zmernim optimizmom pred zahtevnima gostovanjema v Kopru in Novi Gorici. Seveda bomo morali v nekaj dneh natančno analizirati, kaj se dogaja v nekaterih delih igre in to tudi odpraviti ali izboljšati. Zelo sem zadovoljen z igro mlade Nuše Podbregar, ki se je čez noč znašla v novi in zahtevni nalogi proste igralke in kljub mladosti odigrala na solidnem nivoju. Čestitke tudi ostalim igralkam, ki so znale v določenih trenutkih tekme nase prevzeti odgovornost in odigrati tako kot je treba in kot se od njih pričakuje (6 menjav v tretjem nizu). Na tekmi smo se veliko naučili in to bo potrebno unovčiti v naslednjem zahtevnem tednu, ki je pred nami.''