Beograd 2009

Športno kolturno društvo " VERIN "

skd verin 01    thumbnail skd verin 04

KOPRČANKE TOKRAT BOLJŠE

Braslovčenke so v drugem nizu vodile že z 12.5 pa tudi 19:13 a na koncu niz izgubile
12809525 1171558482856907 5132523580246384815 n 10392092 1165922676753821 1821139128564664049 n

Luka Koper : ŽOK Braslovče - 3:0 (25:18, 25:23, 25:16) ŽOK Braslovče: Žnidar 9, Podbregar (L), Anzelc 0, Bednjanič, Muhovic, Rituper 0..., Markovič 15, Mihevc 3, Mihalinec 6, Vodlan 0, Hribernik 7, Praunseis 0, Raković 1.

Statistika: točke s servisi - Braslovče 3, Koper 5; napake pri servisu - Braslovče 10, Koper 7; sprejem servisa - Braslovče 51% in #37%, Koper 54% in #44%; napake pri sprejemu - Braslovče 5, Koper 3; napad - Braslovče 29%, Koper 38%; blok - Braslovče 9, Koper 9.

Savinjčanke so se z veliko mero optimizma podale na zahtevno gostovanje v Koper na tekmo, ki bi lahko že odločala o končnem četrtem mestu v modri skupini. Tudi tokrat je v vlogi proste igralke zaigrala mlada Nuša Podbregar, kar pa ni vplivalo na končni izid srečanja, saj je Nuša večino tekme dobro opravljala svojo nalogo.

Že uvodni del tekme je pokazal, da Braslovčanke danes niso na nivoju izpred nekaj dni, saj so se napake kar vrstile. Kljub temu pa so gostujoče odbojkarice držale korak z domačinkami vse do izida 10:10. Nato je sledil nerazumljiv padec v zbranosti in posledično v igri, kajti domačinke so si priigrale delni izid 6:0 in na drugi tehnični odmor odšle z vodstvom 16:10. To je bil tudi signal, da bo na Primorskem tokrat veliko težje. Varovanke domačega trenerja Kalca so s pridom izkoriščale neučinkovito igro gostij in povedle z 22:14. Domača korektorica je bila za Braslovčanke praktično nerešljiva uganka in niz so zasluženo osvojile domače.

V drugem nizu smo v športni dvorani Bonifika videli na igrišču povsem drugo sliko. Gostje so povedle s 4:0. Sledila je dopadljiva igra Markovičeve in ostalih, ki so nizale točko za točko in razliko samo še povečevale. Učinkoviti napadi Anastazije Žnidar in Nike Markovič so bile za domači blok in obrambo nerešljiva uganka in razlika se je samo še povečevala. Takrat pa je prišlo v igri gostij ponovno do nerazumljivega padca. Napravile so nekaj nedopustnih napak, kar so domačinke s pridom izkoristile in Braslovčanke pri 22. točki tudi ujele. Sledilo je še nekaj napak oziroma uspešno odigranih akcij domačink in tudi ta niz so osvojile domače odbojkarice.

V tretjem nizu je bila igra Braslovčank na začetku neprepoznavna, kajti neumno izgubljen drugi niz je še kako vplival na potek srečanja. Domačinke so na krilih Lukasove s pridom nabirale točke, gostje pa nikakor niso uspele priti do svoje igre pa čeprav je bil sprejem začetnih udarcev dokaj soliden (#37%). Napad nikakor ni stekel, kar so starejše in izkušenejše domačinke znale s pridom izkoristiti. Savinjčanke so se sicer v sredini niza približale na 17:15, a so do konca niza uspele osvojiti vsega točko, Koprčanke pa so z lahkoto te slabosti izkoristile in vknjižile pomembno zmago, ki jih utrjuje na četrtem mestu modre skupine.

Zoran Jerončič: ''Želje in naši cilji za to tekmo se niso izpolnili, to pa pomeni, da nikakor ne morem biti zadovoljen s končnim izidom, še manj pa s prikazano igro. V tekmo smo pristopili, kot da je že odločena in brez pravega žara ter posledično brez pretirane volje do igre. To se kaže predvsem v nespoštovanju dogovora in nekaterih individualnih odločitvah, ki še kako vplivajo na ekipno igro in osvojene sisteme. Razen redkih izjem je bil neučinkovit napad in posledično podarjene žoge dokaz, da nas v Kopru praktično ni bilo, če izjemoma izvzamem del drugega niza. Takrat smo prevladovali na igrišču, a to nič ne pomaga, če v odločilnih trenutkih pade zbranost in domači ekipo podarimo to kar smo si s trudom prigarali. Naša ekipa je mlada, a to nikakor ni izgovor. Pomeni pa, da mora ekipa od začetka igrati zbrano in koncentrirano, kajti možnost napak je večja kot pri izkušenejših. In prav velika nihanja in padci zbranosti so največji sovražniki naše igre. Že v soboto nas čaka ponovno gostovanje v Novi Gorici in znova zelo težko in zahtevno srečanje. Bo tokrat pristop boljši?''