Beograd 2009

BRASLOVČANKE NA GORIŠKEM BREZ MOŽNOSTI

V Novi Gorici odigrale eno najslabiš odbojkarskih tekem v tej sezoni

12821568 1173010222711733 2122870955244375081 n

GEN-I Volley : ŽOK Braslovče  - 3:0 (25:15, 25:23, 25:18) ŽOK Braslovče: Žnidar 4, Podbregar (L), Markovič13, Mihalinec 6, Bednjanič, Raković 4, Vodlan 0, Anzelc 0, Muhovic (L2), Mihevc 1, Hribernik 3, Praunesis 0, Rituper 0.

Statistika: servis točke - Braslovče 0, Gorica 7; sprejem servisa - Braslovče 43% in #23%, Gorica 58% in #14%; zgrešen sp. servisa - Braslovče 7, Gorica 0; napad - Braslovče 29%, Gorica 36 %; blok - Braslovče 4, Gorica 5.

Čeprav so bile želje in cilji pred pomembnim srečanjem v Novi Gorici jasni, je samo srečanje potekalo povsem v drugo smer kot so si to želele Savinjčanke. Tudi tokrat so Braslovčanke nastopale brez prve proste igralke Špele Bednjanič, ki jo je uspešno nadomestila mlada Nuša Podbregar. Že sam uvodni niz ni obetal nič spodbudnega, saj so domačinke pod taktirko Braslovčanke Zale Zbičajnik prisilile v podrejeno vlogo. Že delni izid 8:3 ob prvem in 16:6 ob drugem tehničnem odmoru pričata o tem, da smo v Novi Gorici gledali povsem enosmerno srečanje. Pri domačih sta v napadu prednjačili črnogorska reprezentantka Vukčević in domača kapetanka Kolbl. Pri gostjah katerim je težko najti svetlo točko.

V drugem nizu, ki je bil najbolj izenačen, so bile vsaj do 20. točke veliko boljše Braslovčanke in bile neprestano v vodstvu (8:7 ob prvem tehničnem odmoru in 13:16 ob drugem). Savinjčanke so tudi prve prišle do dvajsete točke, a to je bilo tudi vse. Novogoričanke so prevzele vodstvo 21:20 in ob izenačeni končnici le imele nekoliko več sreče in tudi drugi niz je ostal na Goriškem.

V tretjem nizu smo videli povsem enako sliko kot v prvem - visoko vodstvo domačink, ki so jim gostje težko parirale. Savinjčanke na tekmi niso dosegle niti ene same točke s servisom  in tako so domačinke imele prosto pot in zlahka organizirale napade. Napadi gostij pa so bili neučinkoviti, kar preveč pa je bilo tudi lastnih napak in zmaga je povsem zasluženo ostala v Novi Gorici.

Zoran Jerončič: ''Tretji zaporedni poraz na gostovanju, v treh tekmah smo osvojili samo niz in to proti ekipi Calcita v Ljubljani. Po tem zasluženo osvojenem nizu pa je nivo naše igre močno padel in nikakor ne prikažemo igre, ki si jo vsi želimo in so jo igralke tudi sposobne izpeljati. Razlogov za to je kar nekaj - od neučinkovitega napada, do slabše organizacije lažje odigranih žog, kar je vsekakor povezano ali pa posledica nezbranosti in koncentracije. Po današnjem porazu je jasno, da se moramo posloviti od tako željenega četrtega mesta na lestvici. To pa pomeni, da moramo na naslednjih treh tekmah pokazati veliko več, kot smo to storili v Kopru in danes v Novi Gorici.''