Beograd 2009

Športno kolturno društvo " VERIN "

skd verin 01    thumbnail skd verin 04

LJUBLJANČANKE VRNILE DOMAČINKAM ZA PORAZ IN ZMAGALE

Braslovčanke imajo po domačem porazu le še minimalne možnosti za osvojitev petega mesta
12802937 1175289372483818 1875769079961213683 n

ŽOK Braslovče : UOK Vital Ljubljana - 2:3 (25:21, 15:25, 22:25, 25:21, 9:15) ŽOK Braslovče: Markovič 26, Mi...halinec 11, Mihevc 15, Bednjanič (L), Hribernik 6, Žnidar 8, Anzelc 0, Muhovic, Rituper 0, Praunseis 0, Vodlan 0, Raković 2, Podbregar (L).

Statistika: servisi – Braslovče 11 točk, 14 zgrešenih; Vital 4 točk, 11 zgrešenih; sprejem – Braslovče 57%, #28%; zgrešeni sprejemi 4; Vital 59%, #29%, zgrešeni sprejemi 8; napad – Braslovče 34%, Vital 38%; blok – Braslovče 8, Vital 8.

Domačinke so tekmo, ki je odločala tudi o končnem petem mestu, kar bi bila izenačitev lanskoletne uvrstitve, pričele tako kot se spodobi in v prvem nizu imele igro v svojih rokah ter niz uspešno zaključile s 25:21. Razlika bi lahko bila še višja, a so v igro vstopile igralke, ki manj nastopajo, vendar je kljub temu niz zasluženo pripadel domačinkam.

Ko so vsi v športni dvorani v Braslovčah pričakovali, da bodo domače igralke nadaljevale v istem ritmu, s domače odbojkarice odpovedala v vseh elementih odbojkarske igre. Napake so se vrstile ena za drugo in na igrišču smo videli samo ekipo iz Ljubljane. Že delni izidi 2:6 in celo 3:16 in 6 :21 pričajo, da domačih ni bilo na parketu. Ko se je niz bližal zaključku, so se Mihalinčeva in soigralke le "zbudile" in pričele nizati točko za točko. Razlika je bila prevelika in tako so v drugem nizu uspele zbrati vsega 15 točk.

V tretjem nizu so solidno pričele domače in vodile do prvega tehničnega odmora (8:7). A se je že takoj po deseti točki tehtnica ponovno obrnila na stran Ljubljančank, ki so ob drugem tehničnem odmoru vodile s 14:16 in kasneje tudi z 18:21. Izredno borbene in v napadu natančne igralke Vitala so v velike težave spravljale tako blok in posledično tudi obrambo domačink, ki pa so ob tem v ključnih trenutkih napravile preveč lastnih napak in tudi tretji niz je pripadel gostjam.

V četrtem nizu smo na parketu domače športne dvorane ponovno videli pravo ekipo Braslovč, ki je z zavzeto in predvsem zbrano igro prevzela in držala vodstvo od začetka pa do konca niza. Odlični napadi, solidno izvajanje začetnih udarcev pa tudi blok in obramba sta bila na mestu, tako da so domačinke po zaslugi ekipne igre rezultat izenačile na 2:2 v nizih.

Odločilni peti niz so bolje pričele gostje in hitro povedle s 3:0. a se domačinke niso dale in povedle s 5:4. Sledilo je kar nekaj napak in ob menjavi igrišča so Ljubljančanke vodile s 5:8 in kasneje tudi s 6:10. Domačinke so si sicer želele zmagati, a v veliki želji tudi napravile nekaj nepotrebnih napak in Vital je visoko povedel z 8:12. Do zaključka niza so domače dosegle samo še točko in niz ter tekma sta pripadli borbenim odbojkaricam Vitala, ki so s to zmago na lestvici prehitele domačinke.

Zoran Jerončič: ''Seveda po porazu nikakor ne moremo biti zadovoljni, saj so bili naši načrti in želje povsem drugačni. Po zmaganem prvem nizu je bilo pričakovati, da bo tekma potekala v tej smeri. Nerazumljivo slaba igra v drugem nizu je še kako vplivala na potek srečanja. Moje igralke so v drugem nizu izgubile zaupanje v svoje sposobnosti in poraz je bil neizbežen. Preveč je bilo lastnih napak - od tistih enostavnih do velikega števila udarcev izven igrišča (skupaj 20). Ob vsem tem pa je potrebno povedati, da smo kljub porazu in večjemu številu napak v nekaterih elementih le napravili korak naprej (večje igre preko sredine). Sprejem začetnih udarcev je bil na solidnem nivoju, razen nekaterih direktnih napak. Razen v napadu je bila naše ekipa boljša od gostij, a kot rečeno so za poraz krive enostavne napake v ključnih trenutkih srečanja. V nadaljevanju nas čakata dve zelo zahtevni srečanji proti vodilnima ekipama letošnjega prvenstva; najprej Maribor in še zadnji krog, ko bomo v Braslovčah gostili močno ekipo Calcita iz Ljubljane.''