Beograd 2009

SOLIDEN ODPOR BRASLOVČANK V DRUGEM IN TRETJEM NIZU

Ob zaključku prvega niza se je poškodovala prva korektorica Nika Markovič in jo je uspešno zamenjla mlada Iza Vodlan

12341148 1124829804196442 132862019914081632 n 983669 1181039208575501 2132803356656847808 n 12790961 1175050719174350 5205969096129390402 n

Nov KBM Branik : ŽOK Braslovče - 3:0 (25:16, 25:22, 25:20) ŽOK Braslovče: Mihalinec 17, Bednjanič L), Podbregar 0, Rituper 1, Žnidar 7, Muhovic 1, Markovič 2, Mihevc 2, Vodlan 3, Raković 2, Hribernik 2, Praunseis 2.

V zahtevni tekmi rednega dela državnega prvenstva so se Braslovčanke (z izjemo prvega niza) dobro upirale favoriziranim domačinkam,ki je nastopila v nekoliko spremenjeni postavi. Namesto poškodovane Cvetanovičeve je zaigrala Sobočanova, kot druga napadalka pa Nika Blagne. Savinjčanke so vsaj na začetku nastopile v popolni postavi, a tekme niso najbolje pričele. Nekaj naivnih napak v napadu in pri izvajanju začetnih udarcev in domačinke so na prvi tehnični odmor odšle z tremi točkami prednosti. Ko so se gostje zbrale, jim je uspelo izid celo izenačiti na deseti točki, a sledil je ponovno padec zbranosti, kar so izkušenejše domačinke s pridom izkoristile in na drugi tehnični odmor odšle z rezultatom 16:11. Ob zaključku prvega niza pa si je palec leve roke poškodovala prva korektorica Braslovč Nika Markovič, ki jo je zamenjala mlada kadetska reprezentantka Iza Vodlan.

V drugem nizu je pričela Iza Vodlan in navkljub mladosti suvereno zaigrala predvsem v napadu. Tudi ostale igralke so zaigrale povsem drugače in se odlično upirale domačinkam. Uspešni napadi, tudi nekaj zaporednih točk z blokom in predvsem ob dobrem izvajanju začetnih udarcev so Savinjčanke držale korak z domačinkami. Ob drugem tehničnem odmoru (16:13) so domačinke povedle za tri točke, a se razigrane gostje niso dale in se domačinkam približale na vsega dve točki 21:19. Večja izkušenost domačink, nekaj nepazljivosti v obrambi in bloku so prispevali k temu, da je tudi drugi niz ostal v mestu ob Dravi.

Ista postavitev v tretjem nizu je nadaljevala s solidno igro. Dobra igra mladih igralk, ki so postopoma vstopile v igro, se je še kako obrestovala – Rituperjevy, Nina Prauenseis pri izvajanju začetnega udarca pa tudi rahlo poškodovana Nika Muhovic. Že rezultat 16:14 ob drugem tehničnem odmoru in nekaj odličnih blokov predvsem Katje Mihalinec (skupaj 6) so prispevali k temu, da so gostje držale korak z favoriziranimi domačinkami. Pri rezultatu 21:16 so ponovno zaigrale Braslovčanke, se Novi KBM neverno približale, a to je bilo tudi vse, kajti ob zaključku niza so bile boljše domače.

Zoran Jerončič: ''Po nizu porazov predvsem na gostovanjih sem se srečanja v Mariboru nekoliko bal, saj sem vedel, da tudi Mariborčanke po zadnjih porazih morajo reagirati in zmagati. Vse to je nakazoval začetek prvega niza, a se je ekipa v nadaljevanju zbrala in kljub odsotnosti naše najboljše napadalke Markovičeve zaigrala solidno in se Mariborčankam odlično upirala. Zadovoljen sem z uspešnostjo pri sprejemu začetnih udarcev, saj so vse tri igralke v tem elementu odigrale dobro. Podobna, če ne celo višja ocena, velja za izvajanje začetnih udarcev. V določenih segmentih igre smo bili solidni v bloku, a tu so še rezerve in na tem bomo v naslednjih dneh tudi delali. Seveda ne gre brez slabih točk .Te bomo analizirali skupaj z ekipo in jih poskušali v najkrajšem času tudi odpraviti. Vsekakor kljub porazu čestitke za pristop in igro v drugem in tretjem nizu.''