Prijava za administratorja in lastnika ! Hvala

Prijava

Beograd 2009

ŽELJE SO ENO, REALNOST JE DRUGA

Trenutno vodilna ekipa 1 DOl slovenskega državnega prvenstva je bila v Braslovčah boljša od mladih domačink
 1931117 1184596431553112 8782346798017073559 n  535119 1182564515089637 4815715666230829071 n

ŽOK Braslovče : Calcit Ljubljana - 0:3 (20:25, 15:25, 16:25) ŽOK Braslovče: Bednjanič (L), Anzelc 0, Raković 2, Praunseis 0, Po...dbregar 1, Muhovic (2), Rituper 0, Žnidar 3, Markovič 11, Mihevc 7, Mihalinec 8, Vodlan 1, Hribernik 2.

Da imajo v svojih rokah praktično končno odločitev, so se domače odbojkarice dobro zavedale že pred samo tekmo, ko je bil znan izid iz Nove Gorice, kjer so Mariborčanke gladko slavile z 0:3.

Torej so morale tudi Calcitovke osvojiti tri točke, če bi hotele ostati na prvem mestu lestvice. Po uvodnem začetnem sodnikovem žvižgu pa je bila situacija na igrišču povsem drugačna. Domačinke so tekmo pričele praktično brez napak in prevzele vodstvo v svoje roke. Uspešni začetni udarci, napadi in bloki in pozorna igra v obrambi so se še kako obrestovali in Braslovčanke so vodile vse do drugega tehničnega odmora (16:14 in kasneje tudi 17:15). Tu se je nepričakovano ustavilo. Nekaj napak v napadu in tudi v sami organizaciji igre so gostjam iz Ljubljane omogočile, da so prešle v vodstvo z 18:21 in to razliko praktično držale do konca.

Od drugega niza naprej pa so vajeti igre v svojih rokah držale odbojkarice trenerja Gašperja Ribiča, ki so bile boljše v vseh elementih igre. Domačinke se niso več zbrale in v njihovi igri ni bilo pravega žara. Tudi menjave organizatorke igre in kasneje tudi nekaterih drugih igralk z mlajšimi, kot so Podbregar, Praunseis in Vodlan, se niso povsem obnesle in niz je z lahkoto pripadel izkušenejšim gostjam.

Podobna slika se je nadaljevala tudi v tretjem nizu, ko so gostje nizale točko za točko in domačinke za to igro niso našle pravega protiorožja. Čeprav sta tako Mihalinčeva, kot tudi Markovičeva dobro napadali pa tudi Katja Mihevc je bila tokrat solidna v bloku, to ni bilo dovolj, da bi presenetili aktualne zmagovalke srednjeevropske lige MEVZA. V sredini tretjega niza se je domačinkam le uspelo približati Ljubljančankam na vsega tri točke (13:16), a zopet je sledil padec in nekaj napak, ki jih po navadi delajo manj izkušene ekipe in rezultat je že bil 13:21. To pa je tudi pomenilo, da bosta niz in tudi tekma pripadla odbojkaricam Calcita iz Ljubljane.

Zoran Jerončič: ''Želim si, da bi v nadaljevanju videli na parketu tako motivirano in prepričljivo ekipo, kot sem jo videl v večjem delu prvega niza. To je tisto, kar si kot trener želim od mlade ekipe, ki se je znala še kako upirati favoriziranim gostjam. Težko najden nekaj, kar v tem delu niza ni bilo na nivoju in k temu moramo v nadaljevanju tudi težiti. Še posebno je treba takšen pristop pokazati proti ekipam, ki niso tako prepričljivo boljše kot Calcit ali Nova KBM. Pred nami je kar nekaj časa, da se pripravimo na končnico in v tem času je potrebno še nekatere zadeve postaviti na svoje mesto in prepričan sem, da bo igra v nadaljevanju še boljša.  Zadovoljen sem z nekaterimi tehničnimi elementi in uspešnostjo nekaterih igralk, kar pa seveda še ni dovolj, saj v odbojki ne zmagajo posamezniki, ampak ekipa. Torej je potrebno, da stopničko ali dve navzgor napravijo vse odbojkarice.''