Beograd 2009

NA OBZORJU NOVA PRAVILA V ODBOJKI

Bo po ničkolikih spremembah pravil in točkovanja v odbojki uspelo tudi tokrat ?

100 2968

Ponovna sprememba pravil,poizkus novih pravil v samem točkovanju. Dva polčasa vsak se igra do 15-te točke, Še ta konec tedna prvi preizkusi v nizozemskem prvenstvu. Svetovna odbojkarska zveza je predlagala spremembo pravil v samem točkovanju na odbojkarski tekmi. Nov način točkovanja predvideva da se tekmi odigrata dva niza.. - Odigrata se dva polčasa, ekipa za zmago potrebuje  zmago v obeh polčasih.

Vsak polčas je sestavljen iz dveh nizov ,ki se igrata do petnajste točke (15) z razliko dveh točk - Da bi zmagali polčas je potrebno zmagati v obeh nizih, sicer se odigra dodatni Tie- break  do 7 točk. - V primeru da je vsaka ekipa zmagaal po en (1) polčas se odigra dodaten niz do 15-te točke. Tako kot vedno tudi v tem nizu igra na razliko dveh točk. - Med polčasomo se ne menjajo strani igrišča, ta pride samo med prvim in drugim nizom,takrat je predviden tudi odmor,ki naj bi trajal  10- 15 minut. - V primeru,da ekipi odigrata še dodaten tretji niz se strani zamenjata ob doseženi (8) osmi točki. Kot poročajo iz FIVB naj bi s takšnim sistemom točkovanja odbojkarske tekme trajale med 95 in 110 minutami Do sedaj so pri FVBI imeli na razpologa veliko variant najrazličnejših sprememb parvil a je ta predlagana morda ena boljših in so jo že preiskusili  19.3.2016 v  Rotterdamu na Nizozemskem in v profesionalni ligi  med ekipami,ki so se borile za obstanek v ligi me ekipama Prins/VCV in Arbo Rotterdam Volleyball

Vir: Nizozemska odbojkarskla zveza.