Beograd 2009

KVALIFIKACIJE U-20 IN U-19 FANTJE USPELI, MLADINKE V DODATNE KVALIFIKACIJE ZA EP 2016

Fantje so igrali v Novi Gorici ( Slovenija) , dekleta pa v Rigi ( Latvija)

12717894 1085720774783978 5969092844012031674 n 183124 20150109 Team Slovenia manjsa

V Novogoriškem "balonu " se je z zadnjo tekmo kvalifikacijskega turnirja med Slovenijo in reprezentanco Finske zaključil  turnir na katerem so več kot zasluženo zmagali  domačini reprezentanca Slovenije. Mladi  slocvenski odbojkarji so že pred današnjo odločilno tekmo premagali tako favorizirano reprezentanco Ukrajine in tudi Belgiji, zato sta na današnji tekmi za osvojitev prvega mesta in s tem nastop na EP 2016 v Bolgariji potrebovali dva osvojena niza. To so varovanci trenerja Sama Miklavca  tudi dosegli po zmagi v prvem in drugemu nizu pa so nekoliko popustili in dovolili Fincem da  rezultat poravnajo na 2:2, O razburljivem petem nizu,ki se je zaključil šele na 21 točki pa je zmaga ostala doma. Sloveniaj : Finska 3:2 ( 27:25, 25:23, 23:25, 28:30, 21:19

Dekleta,ki so nastopala  na kvalifikacijskem turnirju v Rigi (Latvija ) so po uvodnih dveh zmagah nad Francijo in Azerbajdžanom ,danes  z 3:0 ( 25:11, 25:21, 26:24) klonile proti  domači izbrani vrsti,ki s eje tako  uspala uvrstiti  na evropsko prvenstvo. Varovanke  selektorja Olega Gorbačova pa  v mesecu juliju- avgustu čakajo dodatne kvalifikacie za še dodatna prosta mesta ,ki vodijo na letošnje EP  ,ki bo  na Madžarskem ,oziroma Slovaškem.