Beograd 2009

Športno kolturno društvo " VERIN "

skd verin 01    thumbnail skd verin 04

DOBRA IGRA IN BORBENOST NISTA BILI DOVOLJ

Za našo ekipo se je letošnje prvenstvo zaključilo. Končno šesto mesto je realna uvrstitev po naporni  sezoni

12938114 1201016173244471 8684754516054385232 n

ŽOK Braslovče : GEN-I Volley - 0:3 (19:25, 21:25, 24:26) ŽOK Braslovče: Podbregar, Bednjanič (L), Anzelc 0, Vodlan, Muhovic (L2), Rituper 0, Žnidar 6, Markovič 15, Mihevc 5, Mihalinec 7, Hribernik 8, Praunseis 0, Raković 0

Statistika: servisi - Braslovče 2, Gen-i 6; zgrešeni servisi - Braslovče 13, Gen-i 9; napad - Braslovče 43%, Gen-i 49%; sprejem servisa - Braslovče 59% in #31%, Gen-i 76% in #43%; blok - Braslovče 5, Gen-i 8.

V drugi odločilni tekmi za nastop v polfinalu so odbojkarice ŽOK Brasloveč tudi tokrat morale priznati premoč Novogoričank, ki so se tako zasluženo uvrstile naprej in se bodo pomerile z odbojkaricami Nove KBM Branik.

Domačinke so na krilih svojih navijačev dobro pričele srečanje in držale korak z gostjami vse do desete točke, a že pri drugem tehničnem odmoru so Novogoričanke vodile za šest točk. Gostjam je v tem segmentu srečanja uspevalo praktično vse, kar je seveda razumljivo, saj so igrale veliko bolj sproščeno kot domačinke. Čeprav so se Mihalinčeva in soigralke na vso moč trudile, da bi ulovile zaostanek, a jim v prvem nizu več kot do devetnajste točke ni uspelo priti.

Drugi niz je bil veliko bolj izenačen. Braslovčanke so igrale zavzeto ter tudi tehnično in taktično dobro, kar pričajo tudi delni izidi. Uspešni napadi ter solidna organiziranost bloka in obramb so prispevali k temu, da je bil izid skoraj do zaključka niza izenačen. Tudi v tem nizu so odločale malenkosti, nekaj nepredvidenih napak v ključnih trenutkih srečanja (sprejem servisa, napad v mrežo) je botrovalo k temu, da so gostje že vodile z 18:21. Do konca niza se je sicer domačinkam uspelo približati do 21. točke, a to je bilo tudi vse in drugi niz je odšel na Primorsko.

Najbolj zanimiv in tudi razburljiv je bil tretji niz, v katerem so domače na krilih zvestih navijačev igrale resnično zavzeto in borbeno. Pri prvem tehničnem odmoru so Braslovčanke vodile z 8:6, pri drugem pa za točko 16:15. Uspešni sprejemi servisa, solidni napadi preko centra in korektorice Nike Markovič so pripomogli k temu, da se je tehtnica nagibala na stran domačink. In zopet stara zgodba. Nekaj nepozornosti, par naivnih napak in gostje so že vodile s 17:21 (domačinke so dosegle 1 točko, gostje pa kar 6). A razburljivega niza še ni bilo konec. Domačinke se kljub rezultatu 19:23 niso dale in z veliko željo, dobro igro v polju in v bloku rezultat na 24. točki tudi izenačile, vendar tudi to ni bilo dovolj. Sreča je bila tokrat na strani Goričank, ki so slavile v Braslovčah in se tako uvrstile v nadaljnje tekmovanje.

Zoran Jerončič: ''Za nami je turbolentna sezona polna nepredvidenih situacij, ki je še kako vplivala na končni uspeh. A danes moram ekipi kljub porazu iz srca čestitati, saj je bil na tekmi pristop pravi, želja po uspehu velika in s takšnim odnosom se tudi poraz lažje preboli. Vsi v športni dvorani v Braslovčah so se ob koncu srečanja spraševali, kje bi ta ekipa na koncu pristala, če bi bil na vsaki tekmi pristop podoben današnjemu. Na koncu bi lahko bili na končni lestvici veliko višje kot na šestem mestu. A osebno sem zadovoljen, saj smo po mojem prihodu zastavljeni cilj (modra skupina) tudi uresničili in to kljub temu, da smo imeli od meseca novembra naprej ogromno takšnih in drugačnih težav. Biti dva meseca brez prve organizatorke igre, ki je poleg tega tudi ena starejših v ekipi, pove o končnem uspehu veliko. Zato iskrene čestitke mojim odbojkaricam in tehnični ekipi. Ne morem mimo res zvestih navijačev, ki so v nas verjeli tudi, ko ni šlo najbolje in so ekipo spodbujali. Takšnega odnosa ne vidiš povsod, kjer največkrat tribune kljub vsemu samevajo. Hvala vsem!''