PO PRAVI MARATONSKI TEKMI SLAVILE GORIČANKE

Na odbojkarskem prvenstvu Play offa za ketegorijo U-18 so odbojkarice
Arcobalena/Mavricepo pravi maratonski tekmi bile boljše od tržaške Azzurre.

Arcobaleno/Mavrica: Azzurra Trst 3:2 ( 27:25,17:25,27:25,23:25,16:14)
Arcobaleno/ Mavrica : Petruz 12,Scocco 16,Borsi 8,Paulin 9,Tosolini 6,Cotič 7,Daiuri 9, Lepuscech (L1),Doria 12
035 odbDligaZenske Zalet Mavrica
Ekipa Azzurre iz Trsta ki so jo odbojkarice iz Gorice že srečale v prvem delu prvenstva in takrat tudi gladko izguibile so s ev športni dvorani v Štandrežu pokazale kot zahtevna in predvsme borbene ekipa.
Čeprav so v večjem delu prvega niza goričanke vodile tudi  z precejšnjo prednostjo so se morale na koncu zelo potruditi da so zmagale uvodni niz.V drugem niszu smo na parketu videli popolnoma drugačno ekipo Arcobalena,ki je v primerjavi s prvim nizom popolnoma odpovedala in poraz je bil praktično neizbežen. Neučinkoviti začetni udarci slaba igra v polju in tudi neuspešnoi napadi so botrovali k temu , da so tržačanke  z lahkoto slavile. Popolnoma druga zgodba se je zgodila v tretjem nizu ko so gostujoče odbojkarice na začetku povedle z 9:0 in domačinke so že bile v neizhodnem položaju a so se po zaslugi odličnih servisov in tudi igre v obrambi le uspele pobrati in niz je ponovno na razliko ostal v Štandrežu.Že v tretjem nizu so morale zaradi poškodbe igrišče zapustiti kapetanka Martina Borsi in blokerka Anika tosolini, na njeni mesti pa sta vstopili Cristina Daiuri in Alessandra Dorina,,ki je zamenjala Tosolinijevo. Čeprav obe odbojkarici nimata izkušenj z igranjem saj sta bili v glavnem  v drugi postavi sta  odlično opravili zadani nalogi in kaj lahko bi odbojkarice Arcobalena/Mavrice v četrtem nizu imele zaključno žogo a je niz 25:23 osvojila gostujoča ekipa. V petem odločilnem nizu sta se šesteki izmenjavali v vodstvu a so do vodstav dveh točk 13.11 najprej prišle domačinke in z borbeno igro tako v obrambi ,kot na mreži so uspeli zaključiti niz in prva zmaga  v Play offu je ostala doma.