Prijava za administratorja in lastnika ! Hvala

Prijava

Beograd 2009

SVETOVNO NOGOMETNO PRVENTSVO V RUSIJI, PO 20 LETIH PONOVNO GALSKI PETELINI

Evropski finale svetovnega nogometnega prvenstvA je danes potekel na prenovljenem stadionu Lužniku v Moskvi.
65514917
Po pričakovanjih so slavili nogometaši Francije,ki so S 4:2 bili boljši od presenečenja tega prvenstva reprezentance Hrvaške.

FRANCIJA - HRVAŠKA 4:2 (2:1)
78.011; Mandžukić 18./ag, Griezmann 38./11-m, Pogba 59., Mbappe 65., Mandžukić 69.; Perišić 28.
Francozi so tako po 20 letih ponovno stali na najvišji stopnički svetovnega nogometnega prvenstva. In njihov trener  Didier Deschamps,ki je pokal dvignil kot kapetan tedanje reprezentance  v Parizu je tudi zdajšnji selektor tricolorov.
Že v soboto so odigrali tekmo za  tretje mesto na katerem pa je nekoliko presenetljivo zmagala Belgija ki je bila boljša od tokrat nerazpoložene reprezentance Anglije.
Podelili so individualne nagrade za najboljše posameznike turnirja. Po finalu sta nagradi prejela Luka Modrić, ki je bil izbran za najboljšega posameznika prvenstva, in Kylian Mbappe, ki je prejel naziv najboljši mladi igralec turnirja. Francoski mladenič je postavil še en mejnik, saj je po velikem Brazilcu Peléju postal drugi najstnik, ki je zadel v finalu. S šestimi goli je bil najboljši strelec mundiala Anglež Harry Kane, za najboljšega vratarja pa so izbrali Belgijca Thibauta Courtoisa.

Francija: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernandez, Kante(55./Nzonzi), Pogba, Mbappe, Griezmann, Matuidi (73./Tolisso), Giroud (81./Fekir).
Hrvaška: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (82./Pjaca), Brozović, Rebić (71./Kramarić), Modrić, Rakitić, Perišić, Mandžukić.
Sodnik: Nestor Pitana (Argentina)