Beograd 2009

1 DOL KOPRČANKE DO PRVE ZMAGE V LETU 2021

13 / januari 2021
ANKARAN - LUKA KOPER 0:3 (24:26,17:25,25:27

Pred tekmo sta si Ankaran in Koper na lestvici delila 7. in 8. mesto s po petimi točkami, kar je napovedovalo izenačen dvoboj.
139390814 10219479874655921 3801341957732747232 o

Prvi niz se je pričel z obojestranskim izmenjavanjem točk. Domače so si v nadaljevanju ustvarile prednost treh točk pri izidu 17:14 in 20:17. Z delnim izidom 5:0 so gostje povedle 20:22, sledili so trije uspešni domači napadi ter ponovno vodstvo 23:22. V zaključku niza je rutinirano odigrala Smolnikova in Koper popeljala v vodstvo. Ankarančanke so v uvodnem nizu zgrešile kar osem servisov, Koper pa le enega.

Po izenačenem prvem, so skozi celoten drugi niz z odlično obrambno igro tako na mreži kot v polju prevladovale gostje, ki so povedle 7:12, v nadaljevanju je bilo že neulovljivih 13:20 in niz se je zaključil pri izidu 17:25 za Koper.
Tretji niz se za domače ni pričel obetavno, gostje so že vodile 10:15, predvsem po zaslugi Hristoskove so Ankarančanke uspele izenačiti na 20 točki in v nadaljevanju povedle 23:21 ter imele prvo zaključno žogo pri izidu 24:23. Zaključek niza so ponovno bolje odigrale igralke Kopra, ki so predvsem po zaslugi njihove najučinkovitejše igralke Smolnikove, dobile niz 25:27 in s tem nekoliko nepričakovano gladko tudi tekmo.
Pri zmagovalni ekipi so z osvojenimi točkami izstopale Smolnik 16, Đukić 13 in Kaker 9, pri domačih pa Hristoskova 27, Trobec 9 in Valenčič 7.